Wpis z mikrobloga

#uk
Podjechałem sobie dzisiaj rano o 7 do Asdy zatankować bo mi się rezerwa już wczoraj pokazała - a to chyba jedyni uczciwi co nie podnieśli cen (benzyna 132.9, diesel bodajże 134.9) ale wprowadzili limit 30 funtów. Kolejka na jakieś 25-30 aut przede mną, wydzielili pół parkingu barierkami na kolejkę żeby nie blokować okolicznych ulic (to bardzo na plus) . Poszło w niecałe 10 minut bo wszystkie 8 stanowisk było czynne i każdy za tyle samo tankował i cyk szybko kartą bezdotykowo przy wyjeżdzie. Chyba powoli mija to szaleństwo, chociaż po drodze na tych niewielkich stacjach w mieście dalej korki i kolejki.

A jak u was?

#paliwo
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarianoaItaliano: u mnie na stacjach w okolicy był już wczoraj luz.
Osobiście zaczynam wierzyć, że ta cała akcja była wywołana celowo aby głupie brytyjskie społeczeństwo skupiło zalegające paliwo, któremu kończyła się ważność (plus większe wpływy do budżetu z podatków itd. dzięki temu).
Do tego mam przeczucie, że jak pojawi się asortyment świąteczny, to sklepy będą straszyć że nie starczy dla każdego, i powtórka z rozrywki. W sumie straszenie tym już było.
@nophp: Co mniejsze stacje podniosły kilkanaście pensów, BP które ten temat wywołało tak samo - ale w Asdzie to jest typowa stacja przy hipermarkecie, jak paliwo jest tanie to wiadomo że mają w tym jakiś interes. No i ruch też mają spory, nawet jak nie było tej paniki to się czekało te kilka minut na wolny dystrybutor.