Wpis z mikrobloga

  • 5
@imajoke Wiem, że neuropie to nie przejdzie przez gardło, ale ten kraj powstał dzięki chrześcijaństwu i jest to nieodłączny element naszej kultury. Większość Polaków deklaruje się być katolikami, więc jeśli Ci to nie odpowiada to możesz pojechać 200 km na zachód i tam sobie żyć. Nikt Cię tutaj nie trzyma przywiązanego do kaloryfera. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Mathas: Większość Polaków to katolicy, bo ich rodzice zanieśli do kościoła i ksiądz oblał wodą tak?

Z raportu ISKK wynika, że w 2019 r. w niedzielnej mszy św. uczestniczyło 36,9 proc. (w 2018 - 38,2 proc.), a do komunii świętej przystępowało 16,7 proc

Źródło: polsatnews.pl

Edit: dane sprzed pandemii i zebrane przez sam kościół. Teraz to pewnie o wiele mniej niz te 36,9%, w każdym razie do większości to bardzo
  • Odpowiedz
  • 1
@imajoke Tak, dokładnie tak. Obrzęd chrztu jest formalnym wstąpieniem do wspólnoty, zawsze mozesz się z niej wypisać na własne życzenie, ale do tego momentu jesteś katolikiem
  • Odpowiedz
@Mathas: Większość Polaków to nie są katolicy. A to, że rodzice ich ochrzcili jako male dzieci, to nie ma nic do rzeczy. Jak ja do Ciebie podejde i obleję wodą i powiem, że przyjąłem cię do kościoła Latającego Potwora Spaghetti, to będziesz członkiem tego kościoła?
  • Odpowiedz
@Mathas: Typie ty nie masz żadnych argumentów. Polacy są katolikami, bo tak xD Co z tego, że większość w ogóle nie uczestniczy w tej szopce i takie dane przedstawia sam kościół.
200 kilometrów na zachód to mam Wrocław.
  • Odpowiedz
@Mathas: akt apostazji jest wartościowy tylko dla katolików. To taka pułapka czarnych żeby ich sekta miała znaczenie nawet jak nie chcesz mieć z nią nic wspólnego. Jedynym sposobem na zerwanie z tą religią jest jej zignorowanie. Co według podpiętych wyżej statystyk robi ponad 60% Polaków, a biorąc pod uwagę najważniejszy z sakramentów to ponad 80%.
  • Odpowiedz
@sorek: @Mathas: @Volki: @Lorne: @bh933901: Piszecie z facetem, który jest 30-letnim incelem pracującym za minimalną. Za swój stan życiowy obarczył "prawaków" / "katoli" / "konserwy" i od czasu do czasu pisze takie brednie na wykopie dowartościowując się ¯\_(ツ)_/¯
@imajoke: Sugeruję najpierw wziąć się za siebie i ogarnąć swoje życie, zamiast rozkręcać spiralę nienawiści i urojeń na wykopie.
  • Odpowiedz