Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 386/150
Jacques Zolty Cubata (2019)

Jeśli lubicie perfumy tytoniowe to koniecznie musicie sprawdzić Jacques Zolty Cubata. Mimo syntetyki wyróżniają się na tle całej masy nijakich perfum.

Cubata może mieć sporo wspólnego z Kubą bo mamy tu dwa składniki z których ten kraj słynie – tytoń i rum. Sam aromat jest trochę taki typowy dla tytoniowców, czyli bardzo słodki, za co odpowiada tu duża ilość miodu. Do zatopionego w rumie i miodzie tytoniu dołączają kolejne słodkawe aromaty. Drzewo gwajakowe nadające lekko balsamicznego wyrazu Cubacie, a także ambra z tonką, które dodatkowo zwiększają głębie woni tych perfum. Skład jak widać nie jest jakoś skomplikowany ale te perfumy mają coś sobie. Za każdym razem jak po nie sięgam pachną mi jakby inaczej co też jest bardzo ciekawe. Po pierwszych testach czułem jakieś nawiązania do Tuscan Leather, ostatnio było to połączenie Tobacco Vanille z Baccarat Rouge 540 co mi się bardzo spodobało. Fordowy tytoń i bakaratowa słodycz – najs.

Parametry są niezłe. Nie jest to co prawda ani Tobacco Vanille ani Tuscan Leather, ale raczej solidny poziom lepszy od takiego chociażby Pure Havane . Około 8 godzinna trwałość i niezła projekcja. O ogon jednak ciężko a po godzinie czy dwóch zapach osiada już bliżej skóry.

Dobre perfumy. którymi warto się zainteresować. W ciemno w tej cenie nie warto brać raczej nic ale 10 mililitrową odlewkę można jak najbardziej kuipić.

zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: 540 zł za 100 ml.
dr_love - #perfumy #150perfum 386/150
Jacques Zolty Cubata (2019)

Jeśli lubicie p...

źródło: comment_1632806062fMNv9Wav4l1e2iOW9KIUmA.jpg

Pobierz
  • 1