Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym poczytać coś z warhammera fantasy ale widzę że to jest stare lore uniwerum i teraz liczy się age of sigmar.
No i właśnie od jakiej książki powinienem zacząć? Jakie w ogóle są? Czy możecie polecić któreś z książek z uniwersum?
Wydania angielskie jak i polskie mnie interesują, jak coś nie jest w naszym rodzimym języku też chętnie przeczytam po angielsku.
#ksiazki #ageofsigmar #warhammer
  • 4
@SargonofAkkad: jeśli chodzi o uniwersum Warhammer Fantasy, polecam gorąco serię "Zabójca...", a zwłaszcza Zabójcę Skavenów. Oprócz tego całkiem niezłą książką jest Ambasador.
Nie czytałem serii Malusa Darkblade, ani Łowcy Czarownic, ale też są dość dobrze oceniane.

Co do AoS, to niestety się nie zagłębiałem.
@CienRogategoSzczura nie znam się na książkach z Warhammera chciałbym jakoś się w to wkręcić, ale Ambasador to jedna z najgorszych książek jakie czytałem w życiu. Masz może coś lepszego do polecenia czy jest to poziom reprezentatywny dla serii?
@Iknsg: no nie był jakiś turbo ambitny, ale moim zdaniem ciekawiej pokazywał Kislev niż np. w serii "Zabójca...".
Mnie niesamowicie wynudził wspomniany już "Młotodzierżca".

Przede wszystkim napisz czego oczekujesz :D
Mój ulubiony "Zabójca Skavenów" to przykładowo książka typowo przygodowa, wartka akcja, czasem w klimacie czarnej komedii, a więc od dłużącego się śledztwa "Ambasadora" mocno odbiega.

A, no i dodam jeszcze że Copernicus ma niedługo zacząć wydawać reedycje "Zabójcy" i bardzo dobrze,