Wpis z mikrobloga

Jeżeli wymieniane są drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, wraz z poszerzeniem otworu po 6 cm w każdą stronę i jest wylewany samopoziom i panele winylowe klejone to jaka powinna być wg was kolejność prac? No bo jeżeli dobrze rozumiem to najlepiej byłoby poszerzyć otwór, wylać wylewkę i przykleić panele i zamontować oscieznicę i drzwi. Taka kolejność odpada z powodu tego że nie mogę zostać na długi czas bez drzwi wejściowych. Opcja z montażem podłogi i potem pruciem ścian też jest średnia bo pewnie przy kuciu będzie uszkodzona wylewka pod panelami w pobliżu drzwi. Jeszcze jest opcja żeby nie doklejać dwóch paneli przy drzwiach, poszerzyć otwór, dokleić panele i założyć drzwi ale to chyba się nie uda w 1 dzień, a może postawić drzwi a potem dokleić panele do czoła ościeżnicy i progu? A może poszerzyc mur dołem, zrobić podłogę i wtedy spokojnie drzwi? Jak wy byście to zrobili? #mieszkanie #remont
  • 4
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: poszerzyć otwór, wstawić drzwi na odpowiednim poziomie. Okreic drzwi taśma i folia malarska. Wylać wylewkę i przykleić panele. Zerwać folie z drzwi. Ja bym tak zrobil
  • Odpowiedz
  • 0
@kacor87 No dobra, ale ościeżnica i próg są stawiane na podłodze, drzwi otwierane do wewnątrz. Nie bardzo jestem pewny ile mm będzie wylewki bo posadzka nie jest zbyt równa, czyli potem wylewka ma być do dolnej linii progu i panele (ok 3mm z klejem) do czoła?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: musisz złapać poziom. Najlepiej laserem lub szlauchwaga. Później będziesz wiedzieć co gdzie i ile. Drzwi nie muszą stać na. Wylewce. Kotwisz je po bokach do ściany. Od dołu dajesz kliny i panie lub ewentualnie później dolewasz wylewki. Samopoziomujaca ładnie penetruje i wpłynie pod ościeżnice.
  • Odpowiedz
  • 0
@kacor87 No dobra, dzięki za odpowiedź. A co w sytuacji jak chciałbym już mieć gotową podłogę i jest taka możliwość, a drzwi będą mogły być montowane dopiero za kilka tygodni? Czy dobrym rozwiązaniem byłoby podcięcie po 6 cm na boki w murze, np. na wysokość od zera do 5 cm od podłogi a wyżej zostawienie starej ościeżnicy i drzwi? Wtedy jest wylewany samopoziom, przyklejane panele a za te kilka tygodni przykrywamy podłogę
  • Odpowiedz