Wpis z mikrobloga

  • 0
#squash

Ochrona oczu - używacie? Nie ukrywam, że jeżeli chodzi o wzrok, to jestem na tym punkcie bardzo czuły. Mam mocną wadę wzroku, że bez okularów lub soczewek jestem całkowicie bezradny i myśl o tym, że mógłbym sobie uszkodzić oczy podczas gry napawa mnie przerażeniem.
  • 9
  • Odpowiedz
@avvar: nie używałem nigdy z bliżej nieokreślonych powodów, natomiast myślę że każdy powinien. Bo kilka razy dostałem piłką w twarz i tylko szczęście sprawiło że nie było to oko.
  • Odpowiedz
@avvar: Sam w squashu nie używam, bo nie widzę takiej potrzeby, ale np. na rower czy rolki szybki bez okularów jakiś niekompletnie ubrany się czuję. Nie krępowałbym się i jak potrzebujesz, to normalnie bym na twoim miejscu używał okularów. Wiem, że np. w UK juniorzy mają nawet wymóg gry w takich okularach ochronnych.
  • Odpowiedz
Ostatnio przywaliłem rywalowi piłeczką w nos, zdałem sobie sprawe że niewiele brakowało i zacząłem grać w okularach.

Wcześniej już miałem ale korzystałem sporadycznie
  • Odpowiedz
@avvar: ja gram z okularami. Nigdy w okolice oczu nie dostałem, natomiast przekonała mnie do zakupu moja okulistka, która opowiedziała mi o kolesiu, który przyjechał do niej na dyżur własnie po uderzeniu piłeczką od squasha w oko- gałka była tak #!$%@?, że nadawała się tylko do usunięcia ;)
  • Odpowiedz
Generalnie lepiej mieć niż nie mieć. Ale fajnie przede wszystkim zwrócić uwagę na podstawy - zagrać kilka lekcji choćby z trenerem, nauczyć się dobrze nawyków, to znacznie redukuje ryzyko. Najgorzej grać z debilami co napalają się na piłkę bez jakiejkolwiek techniki. Jeśli z takimi grasz, to równie dobrze chyba można by w kasku wychodzić...
  • Odpowiedz