Wpis z mikrobloga

@badtek: o burwa, mieszkałem tam obok xD

Tak się zastanawiałem kiedyś jak świetnym pomysłem jest zabudowa tego wzgórza, szczególnie że zaraz obok po lewej od tych domków wydobywali piasek dawniej
  • Odpowiedz
Ciekawe ile trupów wyjdzie. Cos jak w Poltergeist.


@kommie: słyszałem że da się tam znaleźć szczątki, choć nigdy nie widziałem. Mimo wszystko dość krwawa miejscówka, sporo osób tam zginęło.

zaawsze mi się podobała ta miejscówka i nawet mialem wypatrzony tma jeden kwadrat ale właśnie mi przeszło


@Aerwin: mi się marzyło kupić działkę pół kilometra dalej na wschód na tym samym wzgórzu, w okolicy Topolowej bo miejscówka bardzo fajna. W miarę
  • Odpowiedz
@badtek nie runie, daj namiary zobaczymy ją sopo. Aby postawić budynek na terenach osuwisk trzeba robić badania geologiczne. Wtedy robisz pożarne fundamenty i siedzi lepiej nich chałupa na płaskim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcymon: no nie wiem, w Gdyni w 2017 roku podczas budowy budynku na Kamiennej Górze osunęła się ziemia na budynki poniżej zrywając po drodze nawierzchnię jezdni. Do dzisiaj nie wznowili budowy.
  • Odpowiedz
@Marshall1337 na płaskim terenie mogą ci się zrobić zapadliska i nawet nie będziesz wiedział kiedy nagle twój dom #!$%@? wpadnie w dziurę a ty razem z nim. Mieszkam akurat na terenach górskich gdzie 70 80% zamieszkałych działek jest właśnie na terenach osuwisk ustabilizowanych i ludzie mieszkają tam po 100 lat i więcej nic się nie dzieje. Wiem że zaraz powiesz A to że nic się nie działo do tej pory to nie
  • Odpowiedz
@badtek: jestem mieszkańcem dolnego osiedla.. deweloper przed zakupem mieszkań przedstawił dokumenty na bezpieczeństwo skarpy (w tym badania geologiczne), po czasie okazuje się, że wielicki inspektorat nie odebrał nieruchomości, a dew. "załatwił" odbiór w Krakowie. W tej chwili boimy się kolejnych deszczy bo nie wiemy jakie mogą przynieść skutki (skarpa osunęła się w przeciągu miesiąca po dwóch latach od odbioru naszych mieszkań), władze i inspektorat umywają ręce.. Kupując mieszkanie jako laik i
  • Odpowiedz