Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z szanownych użytkowników Wykopu ma doświadczenie z #antena tego typu jak na załączonym obrazku?
Potrzebuję anteny by wzmocnić sygnał do #internetmobilny w #orange . Moja #mama (może trochę dla atencji) mieszka w miejscu, gdzie jest kiepski zasięg i chciałem wzmocnić jej sygnał do #internet -u. Nie ma możliwości podłączenia Internetu przez kabel.

Będę wdzięczny za opinie i porady.

Opis na stronie sprzedawcy:

Antena DUAL Signaflex II 2x23dBi dla GSM / Aero2 / 3G / 4G LTE 2x10 metrów + kod dostępu do mapabts.pl na 14 dni gratis
Zysk energetyczny 2x23dBi
2x przewód 10 m zakończony FME
Do wyboru konektory: 2x SMA. 2x CRC9, 2xTS9 lub 2xTS9 prosty (przy zakupie prosimy o wybór odpowiedniego konektora w wiadomości do sprzedającego)
Antena w systemie X-CROSS
Polaryzacja pionowa i pozioma
Wykonanie z wysokiej jakości ABS
Nasza antena wspiera również sieć 5G (częstotliwość 3800 MHz)
Uwaga: maszt NIE WCHODZI w skład zestawu

Dodatkowo tagi #plus #tmobile #aero2 #gsm #lte
p.....m - Czy ktoś z szanownych użytkowników Wykopu ma doświadczenie z #antena tego t...

źródło: comment_16324854581dvn0HfNdkXHPIcDbujw4F.jpg

Pobierz
  • 24
@przegryzam: miałem takie kiedyś na LTE T-mobile.
To się sprawdza wyłącznie jako przeniesienie źródła sygnału jak masz grube ściany albo jakieś przeszkody na drodze do anteny.
Ogarnij sobie jakie masz teraz parametry sygnału, tłumienie itp. w necie jest pełno poradników (i olej kreski na modemie) bo może się okazać że są niezłe a przyczyna leży gdzieś indziej.

Kolejna rzecz to bzdury w opisie sprzedawcy, takie anteny najwięcej dają przy 800-1800mhz, przy
Realnie jak uda ci się dobrze ustawić antenę z widocznością nadajnika i użujesz kabla nie dłuższego niż 2-3m to może coś zyskasz.


@Borostwory: Dziękuję.

Hm, to nie brzmi optymistycznie. Zobaczę co inni poradzą w tej sytuacji.
nie wypada pytać o antenę nie podając aktualnych parametrów odbioru!!! Równie dobrze możesz podłączyć kawałek losowego przewodu i efekt może być podobny. Telefon w miejsce gdzie ma być antena, aplikacja Netmonster zakładka live plus speedtest by w ogóle o czymkolwiek rozmawiać.


@NieoznaczonaReklama: Dziękuję za poradę.

Pewnie zrobię jak piszesz gdy tylko pojadę do mamy. Ona się męczy z tym internetem, chociaż zawsze mówi: mnie to nie przeszkadza. Ale mnie przeszkadza,
mam signaflexa panelową BTS Ok 3km przez las poprawa uploadu z 10 do ok 15mbs twoja powinna być jeszcze lepsza


@spider19447: Dzięki.

Jest widoczna zmiana w szybkości przesyłu? Jak byś to określił tak na oko: 10%, 50%, 200%?
@przegryzam myślę że u mnie wyszło kolo 30% ale ustawić to holerstwo nie widząc wierzy jest masakra 2h mi to zajęło bo mój super modem nie ma bieżącego pomiaru siły sygnału tylko skala 5 kresek wcześniej na domowej antenie miał 4 kreski i chodził do dupy teraz ma 2 kreski i jest dużo lepiej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zobacz na mapie bts do jakiego btsa się podlaczysz, w sensie w jakim kierunku będzie antena zwrócona, zobacz jakie częstotliwości lte będzie obslugiwac. Router z agregacja lte sobie da rade, ale o ile mi sie zdaje, antena nie zagreguje Ci dwóch skrajnych częstotliwości, np 900 i 2100mhz. Bo do 800-900 jest inny typ i do 2100-2600 jest inny typ.
mapa.btsearch.pl


@przegryzam: U siebie na zadupiu, gdzie do nadajnika mam ~4k (w tym ~2km to las) poprawiło znacznie zasięg. Normalnie bez anteny prędkości jakie osiągałem to ~5Mbps. (Sygnał ~-106) to po podpięciu anteny mam stałe ~90Mbps (-89dbm)
@przegryzam: Trzeba sprawdzić najbliższy bts - co do zestawu to liczą się tylko w sumie 2 anteny: Cybertech 17dB na pasma 2100-2600 i ATK-504 na pasma 800-2600MHz. Pamiętaj o dobrych kablach - jak najkrótsze i jak najlepsze Tri-Lan 400 lub podobne. Do tego dobry modem -> najlepszy obecnie jest Huawei B818
Ponieważ rozwiązałem problem, w którym kilka osób mi pomagało, podzielę się nim.

@lesio: Niestety Huawei B818-263 był poza moim zasięgiem finansowym.

@Qrystus:
@Pietr:
@ramzess:
@Szynk44:
@spider19447:
@NieoznaczonaReklama:
@Borostwory: anteny nie kupiłem, więc odpadło wszystko, co z nią związane.

@Odczuwam_Dysonans: obyło się bez pisania na forum bez-kabli.pl.

@kavior: aż tak głęboko w problem nie musiałem na szczęście się zagłębiać.

Zainstalowałem sobie na telefonie
p.....m - Ponieważ rozwiązałem problem, w którym kilka osób mi pomagało, podzielę się...

źródło: comment_1633007833cjLooD0HKe91hUNx4ungAL.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przegryzam: ja u siebie w domu mam router huawei 3 pro, poprzednio mialem też huawei (ten starszy to b315 kupiony u operatora, nowy na allegro za wlasny hajs). A jest na routery Huawei program, gdzie możesz sobie samemu wlaczac jakie pasma maja być agregowane - jest to przydatne, bo router nie laczy się z bts, gdzie jest najszybszy internet, ale tam, gdzie sila jest najwieksza. Ja patrzalem po mapie i jakie