Wpis z mikrobloga

Hejka - podobno z powodu 3D Secure, Apple Watche bez eSIM nie mogą już dodać karty do Apple Pay. Znaczy mogą, ale nie zweryfikuje się ich, bo do weryfikacji trzeba numeru telefonu, a Watch bez eSima...mieć go nie może. Tak twierdzi Santander. Czyli co - WSZYSTKIE Watche bez eSIM nagle są pozbawione Apple Pay? Oczywiście dotyczy to próby ustawienia karty od nowa, obecnie dodane działają. #apple #applewatch #applepay #iphone
  • 33
@db95: Ja do niedawna też...póki kartę miałem po staremu. Ale aktualizacja do WatchOS 8 miała problem i musiałem postawić zegarek od nowa. No i zonk.

@Mathouse88: podobno chodzi o to, że 3D Secure jest powiązane z numerem telefonu. A skoro Apple Watch nie ma eSIM, to nie ma również numeru telefonu. Więc nie ma jak autoryzować karty, bo jak spiąć ją z Watchem, skoro ten nie ma eSIM... A tylko
@Speed60: Ale kartę masz dodaną od dawna? Bo ja również od dawna miałem i nie było problemu. Kłopot jest teraz, jak trzeba dodać kartę od nowa i autoryzować. Bank twierdzi, że Apple wprowadziło 3D Secure (i to akurat prawda). Tylko że bank aby autoryzować kartę, spina ją z numerem telefonu. Więc w teorii nie mogą spiąć watcha z kartą, bo jeśli nie mam eSIM, to innej możliwości nie ma. I że
@Kosiek30: yup, apple paya mam skonfigurowanego od momentu zakupu SE, czyt. październik 2020 roku. Nie będę więc ryzykować i odpinać karty, bo nie chcę na tym ewentualnie ucierpieć. Moim zdaniem santander trochę koloryzuje. Ile już dni się męczysz z tym problemem?
@krisu253: No właśnie z tą infolinią jest problem, bo ten długi taki numer - nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przynajmniej nie dodzwonisz się dla niego. Taki z czterema dziewiątkami z tyłu chyba :-)

@Speed60: No tak ze dwa dni. Ale mogę zderzyć się ze ścianą, bo innych metod weryfikacji niż telefoniczna z bankiem to nie mam. A bank mówi sorry, nie dodasz już nigdy
@Kosiek30: to co piszesz to bardzo ciekawe i wydaje się niemozliwe … a masz tę kartę dodana do iPhone? Z tego co pamietam to karty się konfigurowalo na iPhone bo AW nie ma żadnej kamery i normalnie działało.

Wejdź w aplikacje watch na IP i tam dodaj kartę … aż szkoda ze nie mam karty santandera bo bym sprawdził
@Singularity00: Karta na iPhonie śmiga i ma weryfikację przez SMS. Karta jest również dodana na Watchu, ale by móc jej używać - musi być wcześniej zweryfikowana. Niestety w tym przypadku brakuje opcji weryfikacji przez SMS - jest tylko przez kontakt telefoniczny z Infolinia (rzekomo bo 3D Secure). No i kiedy się dzwoni - podobno dupa zbita, wina Apple, 3D Secure, a Wach nie ma eSIM, więc nie można powiązać tej karty
@Singularity00: Dlatego to wesoła sytuacja: Apple mówi bank, bank mówi Apple ;-) Co do linku - no właśnie, ta sama historia. Najgorsze jest to, że powtórzy się ta sytuacja za każdym razem, kiedy odświeży się Watcha (np. series 3 ma czasami problemy z miejscem i do przeprowadzenia aktualizacji, trzeba rozłączyć parę) ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Wychodzi jednak na to, że manualnie przez sms można
@krisu253: Póki co mam pod górkę. Staram się to ogarnąć już kolejny dzień, ale... Oficjalnie się nie da i to szukanie "wyłomu", aby to przeskoczyć. Niemniej nie odpuszczam. Kłopot jednak w tym, że problem zostanie. Nawet mając backup zegarka i odtwarzając, problem wróci. A niestety Apple Watch Series 3 jest już czasami taki, że czasami trzeba rozłączyć parę z iPhonem, żeby zrobić update zegarka (np. do dużej wersji).

Także jeśli teraz