Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wklebachdymu: no ja właśnie jak się w końcu zbiorę do zmiany TV, to myślałem o jakimś Philipsie z Ambilightem bo super sprawa, a jak inny no to dorobić na Arduino jak @radziuxd. Ale w sumie o monitorze nie pomyślałem, a będę miał teraz dwa i przytwierdzę je do ściany, więc mógłby to wyjść nawet fajnie :). Tzn pewnie właśnie jakbym robił to taki DIY, ale fajnie że są też rozwiązania
@Odczuwam_Dysonans: u mnie jeden zasilacz ciągnie ledy z monitora i za ścianą TV 65" w salonie, łącznie 320 ledów. Akurat spoko, że mam taką bliskość i był zapas na zasilaczu, bo pierwsze co zrobiłem to był właśnie TV tylko jeszcze wtedy 55".

Jakbyś się chciał zabrać za monitor to polecam moje wpisy pod tagiem #prismatik, jest tutorial.

Jeśli chodzi o TV, to nie jest już taka prosta sprawa. U mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: o, to na pewno obczaję tylko muszę pamiętać żeby zapisać na kompie bo na komórce to zawsze gdzieś ginie xD a o ulubionych na wykopie nigdy nie pamiętam. Dzięki!
Akurat u mnie tego problemu nie będzie, bo raz że kompa mam akurat pomiędzy biurkiem a szafką z TV więc w obie strony jest może metr-dwa, a dwa że TV to dla mnie tylko kolejny monitor do kompa, nie używam ani
@wklebachdymu: ale mi traczek przypomniałeś (ʘʘ)
Czyli co, mniej się oczy męczą przy grze, czy to tylko takie oświetlenie for fun bo w sumie widziałem już wiele razy takie rozwiązania przy TV ale jaki to ma rzeczywisty wpływ na zmęczenie oczu jeśli inne światła są wyłączone w pomieszczeniu?
@radziuxd: czy to jest zestaw niezależny, który będzie działał z TV bez dodatkowych przeróbek?
https://www.aliexpress.com/item/1005003136771285.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.712825d7NxcDMh&algo_pvid=459381d0-a12e-4beb-8011-d598701e935c&algo_exp_id=459381d0-a12e-4beb-8011-d598701e935c-4&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000024291264202%22%7D

Generalnie rozumiem, że wpinam do dekodera NC+ lub Playstation i powinno działać jak Ambilight? ktoś mi tylko napisał, że nie będzie działać w 4k 60 klatek. Czyli np. Netflix w najwyższej rozdzielczości nie będzie z tym współpracował?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_Acula: To co podałeś to jest taki uniwersalny zestaw, co pod niego podłączysz to będzie dawało światło. ALE... Netflix chyba nie da rady w ogóle, bo z tego co wiem ochrona DRM powoduje, że nie da się przechwycić obrazu, więc urządzenie nie otrzyma informacji o obrazie = nie wyświetli kolorów.
Jedno wejście HDMI = jedno urządzenie, jeśli chcesz więcej to chyba są jakieś splittery do tego.

Ja u siebie mam w
@radziuxd: ok, rozumiem. U Ciebie Netlix działa, ze względu na to, że idzie przez kompa, czy też nie działa, bo ta sama zasada?
Generalnie patrzę, że mój dekoder NC+ i tak ma tylko jedno wyjście HDMI. Czyli i tak i tak potrzebowałbym zmienić dekoder/dokupić splitter, żeby móc podłączyć do niego zestaw świateł.
Nie mam niestety opcji takiej jak Ty, żeby puścić przez kompa, niewykonalne ze względów logistycznych kabli ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_Acula: Netflix nie działa, bo mam go na TV, ale nawet gdyby była apka na dekoder to też chyba by nie poszło, bo mam YT na dekoderze i z tego co pamiętam nie pokazuje podświetlenia też ze względu na DRM.
A na kompie to idzie wszystko łącznie z Netflixem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd: Czyli rozumiem, że tak naprawdę będzie działać mi telewizja z NC+, jak podłącze do dekodera?
Ciekawe jak inne serwisy, tj. Amazon Prime i HBO GO, czy będą działać czy jak Netflix, ze zablokowane.