Wpis z mikrobloga

Jakie modele aut wychodzą tanio do ubezpieczenia? Niby jest ten podział na grupy od 1 do 20, ale często auta z pierwszej grupy, nawet z małym silnikiem są droższe w ubezpieczeniu od tych z wyższej. Kiedyś BMW 1 z silnikiem 1.6 wyszło mi dużo taniej niż jakaś fiesta 1.2.
#uk
  • 18
  • Odpowiedz
@3k1m: ogromne znaczenie ma Twój post code, wiek, historia ubezpieczenia i ile szkod na dany model mieli w przeszlosci tzn wedle Twojego przykladu, fiesta 1.2 to autko ktore wybieraja osoby z grup ktore robia wiecej szkód niz te ktore jezdza 1 series 1.6 wiec insurance na fieste bedzie wyzszy mimo ze pojemnosc silnika jest nizsza. Ciekawostka za swoja starowinke juz bmw 2,5l w benzynie wychodzi mi mniejsza skladka niz placilbym za
  • Odpowiedz
  • 1
@3k1m oprócz tego co każdy pisze (miejsce zajmie, zawód, wiek, typ pojazdu) duże znaczenie ma też to czy przypadkiem nie chcesz kupić łatanego wraku (cat S/N) - takie pojazdy na start mają ubezpieczenie o kilka stówek droższe.
  • Odpowiedz
  • 0
@gumon z doświadczenia. Szukałem samochodu i wrzuciłem dwa takie same modele do porównywarki ubezpieczeń i ten co był podejrzanie tanią ofertą od Muhammada miał o wiele wyższe ubezpieczenie. Spytałem się o ten samochód i miał ponoć tylko zderzak robiony i przy okazji wbitą cat S.
  • Odpowiedz