Wpis z mikrobloga

Nareszcie jesteśmy na końcu omawiania obecnych dfe bannerów, nie spodziewałem się że aż tyle to zajmie, ale było to fajny zapychacz do tej celebracji, szczególnie przy pierwszej części, no wiec zabieramy się za ostatnią dfe Lr, czyli INT Lr Goku.

Jeżeli miałbym go porównać z Friezą to ten Goku wydaje się lepszy jedynie w sytuacji gdzie mamy te dłuższe eventy i Goku przebywał w rotacjach częściej, poza tym atutem wypada już tylko gorzej niestety, nie oznacza to że nie jest dobry, on jest mocny ale według mnie Frieza jest mocniejszy, dobra dosyć tego gadania, zabierzmy się za omawianie co ten Goku robi

Jest liderem Legendary Existence oraz Super Saiyans, obu kategoriom daje 3 ki, 170% hp, ataku oraz 150% defa, jak już wspomniałem wcześniej takie leader skille obok 170% bardzo mi się podobają i fajnie korzystać z takich postaci jako leaderzy. Legendary Existence składa się z postaci.. no można powiedzieć legendarnych, mamy tu takie postacie jak lssj Broliego, Beerusa, UI Goku, czy Boujacka, fajna kategoria, mimo że ma mało postaci, w porównaniu do takiego Majin Power przynajmniej da się coś złożyć xD.
Super Saiyans jest natomiast mieszanką Pure i Hybrid Saiyans co są w ssj1, bardzo duża kategoria którą warto spróbować, są w niej na przykład tanki takie jak Future Gohany, Lr fuzje z 3 rocznicy czy nukerzy pokroju GT Goku i Vegety.

Przechodzimy do jego super ataków, jego 12 ki stackuje defa, oraz zadaje mega-colossal damage, natomiast jego 18 ki stackuje atak i ma ten sam przelicznik, jest to naprawdę fajne ponieważ nie ważne ile będziemy mieli ki to możemy wciąż przywalić mocno, stackowanie jest również przydatne ja długie eventy pokroju lge, lge gt, idbh, czy god event.

Pasywka daje mu 2 ki oraz permanentne 159% ataku i defa, a nie jak w przypadku Friezy 200% na parę rund, po czym spada do 100%, wykonuje kolejny super atak w tej samej turze po otrzymaniu ataku, warto więc go trzymać w pierwszym slocie, szczególnie po to by mu nastackować defa z 12 ki, dostaje dodatkowe 59% ataku i 30% szans na dodatkowy super atak w drugim lub trzecim slocie, plus jeszcze dostaje 1 ki na początku tury (max 3) i dodatkowe 59% ataku kiedy walczymy przeciwko Extreme Class, plus mamy gwarantowanego kryta kiedy walczymy przeciwko Friezie, bardzo fajna pasywka, choć wydaje mi się że Frieza z tego dodatkowego ataku i kryta skorzysta częściej, no bo ilu mamy Goków na eventach a ile lodówek ( ͡º ͜ʖ͡º). Ogólnie do tej pasywki to nic dodać, nic ująć poza tymi małymi szpilkami co wbijam tej postaci.

Dodatkowo karta ma Active Skilla, który podwyższa atak oraz zadaje ultimate damage, a co trzeba zrobić by go dostać? Należy walczyć przeciwko 1 wrogowi z Extreme Class i ma 30% hp lub mniej, super restrykcja #!$%@? xD, to AGL Frieza wypada lepiej z tym Super Class, no niestety rzadko to zobaczymy, ale co można poradzić ¯\_(ツ)_/¯

Odkuwa się za to przy połączeniach z postaciami, AGL Lr Gohan ma z nim 7 wspólnych linków, następnie są takie postacie jak PHY Lr Gogeta czy ssj2 Goku z 6 linkami, dalej mamy jeszcze Lr Gobros, Lr ssj4 Goku, czy Lr Vegito na 5 linkach. Zdecydowanie w linkach jest lepiej, parując go z Gohanem mamy dobrego tanka i jeszcze lepszego specjalistę do spraw #!$%@?.

Znajduje się w 12 kategoriach, z czego mamy takie kategorie do wyboru jak Saviors, Goku's Family czy Miraculous Awakening, są to świetne kategorie, do których ten Goku będzie fajnym dodatkiem, nawet jako floater, choć kto by chciał go rotować skoro jest taki dobry.

Podsumowując, Goku ten nada się świetnie na długie eventy, stackowanie ataku i defa pozwoli mu na większą przeżywalność na nich, a dodatkowo bardzo dobrze się łączy z innymi postaciami, zdecydowanie jest do karta która może się dobrze zestarzeć, chociaż jak to się potoczy to jeszcze zobaczymy.
Plusy:
- Stackowanie ataku i defa
- Dużo ataku z pasywki
- Świetny link partner
Minusy:
- Restrykcje dotyczące końcowej części pasywki oraz Active Skilla, na niektórych eventach zobaczymy go tak często jak Active Skill AGL Lr Gohana

No i to będzie na tyle, mam nadzieję że te wpisy przyjęły się bardzo dobrze, wracamy do omawiania postaci przy AGL Gohanie, ja dziękuje wam za to że czytaliście te wpisy i wracamy za parę tygodni ( )

#dokkanbattle #poradnikikozumo
NepNepu - Nareszcie jesteśmy na końcu omawiania obecnych dfe bannerów, nie spodziewał...

źródło: comment_1632416927KMazbO23P3RVypaIDBsPP7.jpg

Pobierz
  • 3
@polskikot25: Na obecną chwilę celuję bardziej w dfe bannery, pewnie kiedyś będzie taka sytuacja gdzie omówię wszystkie dokkan festy, albo na którymś bannerze nie będzie nic do omówienia to może wtedy spróbuje się podjąć też i tego