Wpis z mikrobloga

Ostatnio była tutaj o tym mowa i znów poznałem kierowniczkę z IT...która skończyła turystykę XD
Nie jestem w temacie ale może ktoś z programistów wypowie się na ten temat bo to kolejny przykład w którym w branży IT kierowniczka jest laska która nie ma zielonego pojęcia o programowaniu z którym się spotykam.
To kwestia jakieś polityki korporacyjnej a może czynniki blackpillowe znów dają o sobie znać?
Ja czułbym się co najmniej źle z powodu że ktoś mniej kompetentny jest wyżej w hierarchii ode mnie.

#blackpill #feminizm #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 34
  • Odpowiedz
@JediKnight: Po pierwsze, to zarządzanie zespołem i programowanie to dwie oddzielne kompetencje i kierownik jest bardziej kompetentny w tej pierwszej, a programista w tej drugiej. Po drugie taki kierownik i tak często zarabia mniej od programisty, a programista też woli wykonywać swój zawód niż zajmować się sprawami organizacyjnymi.
  • Odpowiedz
@JediKnight: poza tym moze tego nie rozumiesz, ale programista moze byc kierownikiem, ale szkoda mu na to czasu.
Programista sam i tak bierze odpowiedzialnosc za mase rzeczy, przede wszystkim za swoj produkt i potrafi zarzadzac swoim czasem, zadaniami wymaganiami i kompetencjami...

Kierownik w takim projekcie jest pionkiem, ktory ma odciazyc programiste zeby mogl wiecej czasu spedzac na ... programowaniu
  • Odpowiedz
@JediKnight A mnie też to wkurza, ale potem widzisz jak taki gość czy gościowa gada z klientem mimo że nic z tego nie wynika to klient jest zadowolony i daje hajs
  • Odpowiedz
@JediKnight czyli to przez takich jak ty ludzie mowia ze programisci to bufony xd. Pomijajac fakt ze moze byc przyjeta w imie parytetow, to w IT twoje wyksztalcenie nie ma nic do kompetencji xd. Plus kierownik nic nie musi wiedziec o programowaniu, nie od tego jest.
  • Odpowiedz
@JediKnight: mam wrażenie, ze ona niekoniecznie może być kierowniczką. Bo kto to #!$%@? jest "kierownik" w it? Team leader? Project manager? Product manager?

Poza tym jak ktoś pisze, może tylko robić zarządzanie ludźmi, pilnować sprintu czy urlopów i zarabiać mniej niż programista.
  • Odpowiedz
@iAmTS: @Daleki_Jones: @JediKnight:
Tak, tak, do zarzadzania nie trzeba miec wiedzy, w ogole.
A pozniej masz laske/goscia po turystyce w teamie, ktora/ktory zarzadza i jak chcesz miec miesiac spokoju, to mowisz, ze dyski na serwerach musisz zdefragmentowac. Przetestowalem to kiedys na takim "zarzadcy", przeszlo.
  • Odpowiedz
@iAmTS: To po co jeszcze do tego nietechniczna osoba w zespole? Czy sprint idzie moze tech lead pilnowac (ba, zgodnie z tym co napisalem powinien to robic, zeby mu pracownicy makaronu na uszy nie nawijali), a urlopami w firmie, to sie HR powinien zajmowac.
Nie widze zadnej roli dla osob nietechnicznych w technicznych zespolach.
  • Odpowiedz