Wpis z mikrobloga

#perfumy
Hej, proszę Was o pomoc, bo kompletnie się nie znam, a wiem, że jest tu wielu ekspertów, którzy zjedli zęby na temacie.

Jestem z żoną już ponad 12 lat i nigdy nie kupiłem jej żadnego zapachu, prezenty z innych kategorii owszem, ale to była i jest dla mnie czarna magia (zwłaszcza, że mam bardzo słaby węch odkąd pamiętam).

Szukam czegoś co przywodzi na myśl morze, kwiaty, taką lekkość i odświeżenie, nic ciężkiego, żeby mogła go użyć np. do pracy, na co dzień. No i żeby zapach był trwały. Co możecie polecić w przedziałach cenowych do 200, do 300, do 400 zł?
  • 13
@qandaornot: Giorgio Armani Si Fiori z bardziej uniwersalnych (lekki, kwiatowy, piękny), jeśli chodzi o projekcję i trwałość to YSL Libre Intense (ten zapach jest killerem więc do pracy może być za mocny), z przyjemniejszych jeszcze Chloe Chloe, Mon Guerlain albo coś z serii Aqua Allegoria
@qandaornot: W mojej opinii są tylko dwa rozwiązania, bo kupowanie zapachów w ciemno komuś to jest na prawdę zły pomysł:

1. Bon do perfumerii.
2. Wycieczka do perfumerii i przewachanie wspólne kliku, kilkunastu zapachów.

Wstępna selekcja zapachów faktycznie może być na tagu plus posprawdzaj sobie co jest wysoko oceniane na parfumo i fragrantice. Na psik psik masz rankingi także z fragrantiki:
https://psik-psik.pl/index.php?action=frranking&gender=D_U&votes=400
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asjopek: cóż, to ma być niespodzianka, najwyżej będzie nieudana, dlatego też nie chce nic mocnego czy ciężkiego. Jeśli nie trafię to z kolejnym będzie już latwiej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qandaornot: nie będzie łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cool Water może. Albo wspomniane light blue tylko intense. Ale to raczej cytrusy niż morze.
Chloe chloe, seria Guerlain AA, może Dior J'adore z takich już prawie klasyków.
Jak nie możesz z nią to chociaż pójdź sam przewąchaj
@czasem_ruda: zdecydowanie nie kupię w ciemno, tylko przejdę się przewąchać jak mówisz :) w końcu mi też musi się podobać :)

@Asjopek: kiedyś powiedziałbym, że nie, ale zdarzyło się, że od niej właśnie dostałem i byłem zadowolony. Dziwne, ale fakt, że to ona je wybrała był dla mnie bardzo ważny. Oczywiście dostanie z prośbą, że jeśli się nie podobają to ma mi powiedzieć wprost i wtedy poszukamy czegoś razem, ale