Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Cześć Mirki i Mirabelki!
Mam takie ściany w mieszkaniu jak ta poniższa (pamiętające czasy prl, kilkukrotnie malowana, bez gładzi etc.) lub niektóre w gorszym stanie.
W związku z tym, żeby najlepiej się prezentowała, to co muszę zrobić i kupić?
1. Ściągnąć luźne warstwy.
2. Zagruntować - jaki dobry grunt?
3. Warstwa tynku (lepiej tynk maszynowy Knauf czy Knauf Lekki? Może coś innego?)
4. Zagruntowanie
5. Warstwa gładzi (Atlas GTE w wiaderkach)
6. Zagruntowanie
7. Warstwa gładzi

Jakie produkty polecicie do tych wszystkich etapów? Jeszcze jakie szpachelki polecicie? Mam do wyboru ogółem sklep Leroy i Castorama. Chciałbym sobie dzisiaj wszystko pokupować, by jutro ruszyć z remontem... Wiem, że z tym tynkiem, to jeszcze powinna iść siatka, ale chyba nie dam rady jej położyć.
R__R - #remontujzwykopem
Cześć Mirki i Mirabelki!
Mam takie ściany w mieszkaniu jak...

źródło: comment_1632375951ntsL0mktSnUddmsGsWfGQE.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 0
@R__R zeszlifowanie kleju i trzech warstw farby siatką 60, rozcieńczony grunt Atlas, 1warstwa gips szpachlowy biały, 1warstaw gładź gipsowa, szlif gradacją 240, ponownie rozcieńczony grunt, 2krotne malowanie.
  • Odpowiedz
@skaza: Dzięki. Pomyślałem, że zrobię tak samo. Jaki gips szpachlowy używałeś? W Castoramie jest tylko Dolina Nidy, natomiast w Leroy jest również Cekol (a to chyba zdecydowanie lepsza półka). Gładzie wybrałem już te od Atlasa GTA.
We wszystkich miejscach gdzie zeszło do czystego betonu to położę gips szpachlowy, a jak ściana w miarę okej to od razu gładź.
  • Odpowiedz
@skaza: wieem, kiedyś go użyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a szlifowałeś od razu 240 czy jakieś inne pośredne twardości? Bo kurcze..., jedni piszą w poradnikach 120, inni 160, a jeszcze niektórzy ponad 200. Nigdzie nie znalazłem filmu u Mario Budowlańca, który by wyjaśniał jaką najlepszą gradiacją wykonać.
  • Odpowiedz