Wpis z mikrobloga

@Tibor: Trochę smutne to wykopowe myślenie. Tutaj wg wykopków nic się nie da, a jak się nie da to winni są wszyscy naokoło: rodzina, rodzice, pracodawca, dziewczyna (zapewne zdradzająca). Wszyscy są winni tylko nie wykopki. Trudno tu znaleźć motywację do prawdziwego życia, gdzie można znaleźć pracę, miłość, zainteresowania i nie żyć pseudowykopowym narzekactwem
  • Odpowiedz
@zbuczyn: A na ten przykład mój dziadek miał chyba z 6 dzieci. Był po technikum i zajmował wysokie stanowiska w małomiasteczkowych zakładach. Potem dał się namówić na struktury partyjne i jak zobaczył jakie to jest bagno, to wypisał się z partii. W tym momencie ze wszystkich zakładów pracy wyleciał i nikt go nie chciał przyjąć nigdzie. Zaczął coś tam kombinować z handlem obwoźnym i rozpalaniem w piecu w mleczarni, ale
  • Odpowiedz
podchodzicie do tego zbyt plytko

Co zlego w tym, ze ktos chce miec dziecko? Dopoki nie wyrasta w patologii to wszystko jest ok. Nie kazde dziecko musi miec wakacje w egipcie co roku i nowego ajfona. Czasem wystarczy poswiecic mu czas


@Slimshader: Myślę, że to Ty podchodzisz do tego zbyt płytko...

Bieda silnie koreluje z patologią i jest na to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@vlodar: Uniósł się honorem kosztem swoich dzieci. Dla mnie to żaden bohater, każdy jest w stanie poświęcić nie swój los dla idei. Trudniej dla idei poświęcić swój własny. Naraził dzieci na gorszy start w życie bo mu się partia nie podobała. Jak się decydujesz na szóstkę dzieci to musisz przemyśleć każda jedna decyzję czy cię nie ześle na dno ekonomiczne
  • Odpowiedz
@zbuczyn: No poświęcił sytuację materialną żeby nie brać udziału w krzywdzeniu niewinnych ludzi. Nie dał mojej mamie pieniędzy, ale dumę, której ona nauczyła mnie. Pieniędzy mi obecnie nie brakuje, a mam też dumę i bardzo pozytywne wzorce, które mogę przekazać dalej moim dzieciom.
  • Odpowiedz
@zbuczyn: Czyli politycy to bohaterowie - zapewniają dobry byt swojej rodzinie kosztem swojego sumienia i naszych portfeli. Zwłaszcza PiS i PSL, partie bohaterów, narodowych czempionów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

I właśnie dlatego tak to wygląda. Nasi politycy to po prostu manifestacja mentalności naszego narodu (,)
  • Odpowiedz
@Pantegram: Temat jest zbyt szeroki żeby opisać go jednym czy setką komentarzy, znam wiele rodzin niby wszystkie rodziny wywodzą się z biedy bo nie mieli komputerów, konsol, prywatności a jednak dzisiaj każdy z tych ludzi ma pobudowany dom i swoją firmę a zaczynał z niczym nawet bez tego słynnego garażu, co więcej już wtedy gdy tkwili w biedzie mieli kobietę i dzieci albo w drodze albo już urodzone.

Wg Słownika Wyrazów Obcych PWN patologia to 1:


zjawiska społeczne będące zagrożeniem dla życia społecznego, jego porządku i rozwoju, np. przestępczość, alkoholizm, narkomania,

postawy i zachowania jednostek i grup, niezgodne z wartościami i normami danej kultury
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: Wiesz, kiedyś też było inaczej, bo w zasadzie wszyscy byli biedni, więc to, że mieszkasz z rodzeństwem w jednym pokoju tak nie kłuło w oczy, kiedy większość tak żyła... A i na ogół nie wynikało to ze złych intencji czy nieogarnięcia rodziców, lecz z niedoboru mieszkań po wojnie czy niedoboru produktów w sklepach wskutek gospodarki centralnie planowanej.

Gdyby teraz wychowywać dzieci tak, jak wychowywało się je kiedyś, to wiele z nich zostałoby odebrane rodzicom, i to jest po prostu fakt...

Oprócz kwestii materialnych dramatycznie zmieniła się też świadomość i metody wychowawcze. Bicie dzieci nadal jest dość powszechne, natomiast teraz nie jest już tak społecznie akceptowane jak kiedyś... Teraz nawet zostawienie 7-latka samego bez opieki może być uznane za zaniedbanie, kiedyś na porządku dziennym było to, że na starsze rodzeństwo delegowano masę obowiązków domowych i opieki nad młodszym
  • Odpowiedz