Wpis z mikrobloga

@Ciapatus: w gruncie rzeczy to czy powinno się go wziąć będzie widać dopiero jak się go weźmie, czy zabierze się porządnie do nauki języka, będzie śpiewał hymn, znajdzie przyjaciół w kadrze i widać będzie, że go tam lubią i nie jest na zgrupowaniach tylko w aspekcie sportowym ale też socjalnym. Ciężko ocenić na ten moment jakie jest podejście do jego narodowości. Może rzeczywiście czuje się Polakiem i po prostu ma dwie
@Ciapatus: ja mam inne zdanie, w reprezentacji Polski powinni grać Polacy, czyli ludzie identyfikujący się sercem z polską narodowością i gotowi dumnie i z zaangażowaniem reprezentować barwy naszego kraju. Jeśli spełni warunki przeze mnie podane to można z pewnością go za taką osobę uznać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzaryMarek: nie wiesz tego, wie w tym momencie to jak się identyfikuje tylko jego rodzina i on sam. Sam przecież mówię, że jestem sceptyczny do tej wizji, natomiast nie wykluczam jej. Jedyny sposób w jaki moglibyśmy to ocenić to jakby pograł trochę w kadrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzaryMarek: sam bym chciał by na etapie rozważania powołania już umiał sprechać ale spójrzmy na to tak, że Sousa i tak wszystko przekazuje po angielsku, a na samym boisku wystarczą zwroty których się nauczy w 20 minut.
@Merdarion_PL: Spójrzmy na to tak, on bardziej potrzebuje tej kadry niż kadra jego, kadra to nie klub, to coś więcej i elementarnym okazaniem szacunku jest porozumiewanie się w języku kraju który się reprezentuje. Jak dla mnie to kibice którzy tak mówią prezentują jakąś mentalność państwa kolonialnego, ktoś przychodzi i jeszcze może polscy kadrowicze po angielsku wszystko powinni mówić, żeby Matt się dobrze czuł?
Sousa może tak, ale co będzie chodził za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzaryMarek: no to postawiłem warunek żeby się uczył języka, a najszybciej się uczysz przez praktykę, mógłby z kolegami z kadry poćwiczyć, Moderem, Jóźwiakiem akurat grają w angielskich ligach, podobny wiek to się dogadają. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie forsuje go w żaden sposób. Mówię tylko, żeby nie oceniać go zbyt pochopnie tylko dlatego, że wydaje nam się, że jest taki albo taki. Jak będzie zwykłym farbowanym
@Merdarion_PL: Nie będzie farbowanym lisem, bo w ogóle nie jest lisem. On nie ma żadnych związków z Polską, no wybacz ale dziadek z Polski to żaden argument, każdy ma 2 babcie i 2 dziadków, oraz 4 pradziadków i 4 prababcie, on tylko 1 dziadka i 1 pradziadka oraz prababcie ma z Polski i to tyle, ale on sam nic z tym krajem nie ma wspólnego.
Czego nie można powiedzieć o Ozilu
@CzaryMarek: skąd wiesz, że nie ma? Skąd wiesz czy polska strona rodziny, nie wpoiła mu podstaw polskiej kultury i historii? Nie wiesz tego, nie znasz go, gówno wiesz, możesz jedynie się domyślać, a domysły nigdy nie będą w 100% trafne. Na wykopie widzę stabilnie, połowa ludzi ma stanowisko dawać go i #!$%@?, a druga połowa niech #!$%@?, nie chce go. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Merdarion_PL: Bo jakby mu wpoiła to by się tym chwalił, a jedyne czym się chwalił, to że matka rozmawiała po polsku z jakąś tam częścią rodziny z Gdańska.
Dla mnie to w ogóle jest uwłaczające że Polska miałaby być drugim wyborem, takim ludziom od razu powiedziałbym nie, nawet gdyby umiał perfekto polski. Natomiast to że powiedział że Polska jest drugim wyborem i jeszcze do tego nie umie po polsku mówić, to
@CzaryMarek: nadal to co mówisz to jedynie przypuszczenia a nie fakty. ,,Dla mnie to w ogóle jest uwłaczające że Polska miałaby być drugim wyborem" Dlaczego? Jak gościu ma podwójne poczucie narodowościowe to normalne, że najpierw aspiruje do tej lepszej reprezentacji. Nikt tu nikomu nie pluje do ryja, przynajmniej na obecnym etapie.
@Merdarion_PL: Jakby miał podwójne poczucie narodowościowe to by się przez 24 lata nauczył polskiego na poziomie B2, czytał polskie książki, oglądał filmy itp.
Po prostu nie godzę się z tym, że kadra Polski to dla kogoś jakaś marna nagroda pocieszenia, czy wyobrażasz sobie, że dziewczyna ci mówi, że w sumie to wolałaby być z Markiem, ale on woli Mariolę? To jest upokorzenie po prostu i tylko zrujnuje u kadrowiczów morale. Ciekawe
@CzaryMarek: nie wpadłeś na pomysł, że nie nauczył się polskiego bo nie był mu po prostu potrzebny? Albo, że nie nauczył się bo poczuł się Polakiem dosyć późno? Skąd wiesz, że już nie zaczął się uczyć języka aby być gotowy na ewentualne powołanie? Tak samo jak ja coś przypuszczam to ty coś przypuszczasz. Kto ma racje? #!$%@? wie. Ja jedynie mówię, że trzeba dać szansę, aby pokazał swoją prawdziwą naturę jeśli,
@Merdarion_PL: Ależ ty wykręty robisz, tak przez 23 lata się nie czuł Polakiem i nagle jak stuknęła 24 wiosna to się poczuł xD
Jego szansą było to, że wyrobił obywatelstwo x lat temu i w tym momencie umiał perfekt polski. Nie wykorzystał więc trudno, nie duża strata.
Przecież wiadomo, że ja mam racje, jak ktoś żyje w Anglii, nie ma kontaktu z Polską, to nie poczuje się nagle Polakiem, tylko wziął
@CzaryMarek: to ty myślisz, że jesteś nieomylny. Kto powiedział że poczuł jak się teraz? Może jak miał 18 lat? Może jak miał 16? Może w ogóle i wtedy masz racje i po weryfikacji #!$%@?. Szansę powinien dostać, przynajmniej przez sam fakt tego, że jest dosyć dobry i sam wyszedł z inicjatywą, a nie go sam PZPN zaczął zaczepiać. Zakończmy już to bo widzę, że nie dojdziemy do żadnego porozumienia w tej
@Merdarion_PL: No właśnie nie, najpierw to PZPN go zaczepiał, Brzęczek latał na jego mecze, on ich odtrącał jak natrętną muchę, a teraz sobie przypomniał, bo mu agenci podpowiedzieli, że to by zboostowało jego karierę.

To też tak naprawdę wina PZPN-u, że od lat zachowuje się jak żul chodzący od samochodu do samochodu, wertujący biografię każdego piłkarza i pytający czy by nie chcieli grać dla Polski, bo znaleźli 1 prapradziadka w ich