Wpis z mikrobloga

Hodl steady. Nieźle jebło na rynku krypto i pewnie jeszcze z 1-2 wpisy zanim to dojdzie tutaj. Ale jak już dojdzie to jest potencjał na spadek. Nareszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do wykresów:
https://imgur.com/a/XPnyBLf
Link do arkusza w wersji online:
https://drive.google.com/file/d/16nwbEIyJRGwu7ku6lKM3mJKaocLlBj76/view?usp=sharing
Link do FAQ:
https://docs.google.com/document/d/1r51VezG07f5yZDpZsE3XMHBtM8BBlgGW/edit?usp=sharing&ouid=100910865782265613895&rtpof=true&sd=true

#gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Hodl steady. Nieźle jebło na rynku krypto i pewnie jeszcze z 1-2 wpisy zanim t...

źródło: comment_1632250050ozvrRJWuu5vkOZ8bMg0Wmu.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
pewnie jeszcze z 1-2 wpisy zanim to dojdzie tutaj. Ale jak już dojdzie to jest potencjał na spadek. Nareszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bibr: Ja tam się wolę nie cieszyć za wcześnie. Będę się cieszył jak zobaczę te niskie ceny. Obawiam się, że rynek kart nie zareaguje tak szybko i jeszcze trochę czasu poczekamy zanim sklepy zaczną sprzedawać karty w rozsądnych cenach. O ile w ogóle takiego
  • Odpowiedz
@bibr: Bezsensownie wiążesz w dalszym ciągu cenę kart z krypto.
Nie ma co liczyć na normalne ceny.
Popyt jest. Podaż kuleje.
Temat zamknięty co najmniej do next gen ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bibr: mordo ja tylko chciałem powiedzieć, że wołasz mnie zawsze dwa razy :D robisz dobrą robotę i wołaj proszę dalej, ale raz wystarczy (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@DonMirabello: Nie no ja mialem na Revoluta wplacone 50zl jak na wycieczce w Niemczech chcialem se Disney+ kupic, ale sie jednak nie dalo wiec se za te 5 dych kupilem BTC ;) Najwiecej warte bylo 55, ale przegapilem gorke ;) Teraz wychodzi mi ze warte 46zl :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Verbatino: to ty nie widzisz że cena jest dziwnie skorelowana z wzrostami i spadkami krypto, nikt nie mówi że to jest 100% wpływ na ceny GPU ale nie zawahałbym się powiedzieć że pewnie około 20-30% ceny robią gornicy
  • Odpowiedz
Bezsensownie wiążesz w dalszym ciągu cenę kart z krypto.

Nie ma co liczyć na normalne ceny.

Popyt jest. Podaż kuleje.

Temat zamknięty co najmniej do next gen ¯_(ツ)


@Verbatino: Przecież powiązanie widać jak na dłoni chociażby po RX 580. Wersja 4 GB jest minimalnie mniej wydajna w grach, ale w ogóle nie kopie. No i masz, 8 GB za 1800 zł, 4 GB za 1000 zł ¯\(ツ)_/¯

Są jeszcze inne
  • Odpowiedz
@d4rkvn: @Jan_K:
To polecam przejrzeć dokładnie poprzednie zestawienia i skorelować sobie ceny z efektem poprzednich spadków krypto. Pod koniec lipca był dołek na BTC. Efekt? Lekkie korekty 5-8% to max.
Co ma zmienić na szerokim rynku GPU niska cena kryptowaluty skoro koszty capexowe przez minerów już zostały poniesione lub są one finansowane z innego źródełka. Dla minerów to w większości ma znaczenie koszt opexowy i ratio electric to total cost.
  • Odpowiedz
@Verbatino: To wytłumaczysz czemu różnica ceny między RX 580 wersją 4GB a 8GB nie wynosi już 20% jak było to przed szałem na krypto i co miało jakieś uzasadnienie dla graczy, tylko wynosi 80%, co z punktu widzenia gracza nie ma najmniejszego sensu?

Zresztą takie dołki jak z lipca (zresztą skończyły się koło 22 i podobne poziomy były miesiąc wcześniej) to pikuś. Jeśli już to wyraźnie, choć oczywiście z przesunięciem było
  • Odpowiedz
@Jan_K: Mam odnosić dyskusję nt całego rynku GPU do karty graficznej z 2017 roku, która rozważana jest wyłącznie w kontekście kopania?
Te 20% różnicy to nawet dzieci powinny rozkminić, że jest to spekulacja związana z używkami (a przypominam, że to zestawienie bazuje na rynku sprzedaży) i ich dostępnością na rynku.
Czemu? W kontekście gamingu to nawet GTX 1650S z 2019 roku jest wydajniejszą kartą a jej cena - wg zestawienia -
  • Odpowiedz