Wpis z mikrobloga

#minecraft Podczas eksploracji plaży natrafiłem na pare niespodzianek. Jedną z nich można nazwać "Z deszczu pod rynne" ale to później. Otóż niedaleko brzegu natrafiłem na zatopiony statek. Dlatego aby wydobyć drewno postanowiłem go otoczyć wysokim murem z piasku a następnie wysuszyć cały teren zasypując wode piaskiem lub ziemią. Dzięki temu będę mógł go rozebrać w całości.
Kiedyś robiłem identycznom akcje na innej mapie tylko że statek był zasypany piaskiem na plaży i musiałem go otoczyć murem przed dostępem potworów. Mur usypany od dna zabezpieczy go przed zalewaniem oraz ochroni mnie przed władca harpunów i jego bandą grymasiarzy.
Po rozebraniu statku będzie można zrobić w tym miejscu kopalnie lub inny budynek, który będzie otoczony wodą i murem ale to później.

Kolejna niespodzianka to to, że zaraz za biomem plażowym znajduje się pustynia, zdobyłem kaktusy i spotkałem pierwszych mumifikowanych zombie, ale za to mam dostęp do patyków które można wydobywać z wyschniętych drzewek co daje mi pewną przewage i nie musze marnować drewna przy produkcji narzędzi oraz oświetlenia. Trafienie na inny biom może przedłużyć się w czasie dlatego raczej zamiast przemierzać pustynie w głąb pójdę wzdłuż plaży aby mieć po jednej stronie ocean a po drugiej stronie pustynie, dzięki temu będę miał bogatszy dostęp do materiałów oraz mogą się trafić kolejne statki pod wodą lub zaspane na brzegu.

Przy zanurkowaniu do statku w widocznej jego części byłą skrzynia w której znalazłem śietne buty. Umożlwiają one chodzenie po wodzie tworząc podemną kostki lodu. Podczas osuszania akwarium ze statkiem bardzo się przyda.

I oczywiście starzy przyjaciele pojawiający się na każdym biomie. Jeden z nich ze sztandarem czycha ze swoją ekpią na mnie i blokuje dostęp do głebi pustyni. Musze zorganizować odpowiednie środki ochrony i fortyfikacje by ich wybić. Zwykle starcza stalowa zbroja + tarcza i coś do ubicia np toporek.

Pobierz KwintusPrzemytnikWina - #minecraft Podczas eksploracji plaży natrafiłem na pare niesp...
źródło: comment_1632178020R73Z9aZxwxMb4IkLEPgIsV.jpg
  • 7