Wpis z mikrobloga

Strasznie zabugowane:
-mapy 3x3, 4x4 #!$%@?ą
-mapy 2x2 działają
Mechanika trochę niezrozumiała przy awansie do następnej ery. Wygrywanie przy opanowaniu punktu. Problem, że punkt da się otoczyć murami, napierdzielić keepów (zamków), maszyn oblężniczych i łuczników. Jak przeciwnicy trochę niedomagają, to jest to koniec gry ;/
Chyba wolę AEO2/DE
#aeo4 #ageofempires #gry
  • 5
@ms86: jak to po co, chcą orżnąć ludzi na 200zł + pewnie jakieś 400zł kolejne DLC z cywilizacjami
Całkiem niedawno wypuścili AOE2 Definitive Edition (na filmie). Grafika poprawiona, dodana fizyka.
W IV na pierwszy rzut oka ciężko wszystko ogarnąć, za dużo animacji, wszystko się rusza, kompletny chaos.
Jednocześnie za dużo możliwości, każda jednostka może być podniesiona o kilka poziomów, do tego blacksmith i inne rzeczy. Ja się koncentruję na budowie cywilizacji,
@Sekularyzacja: a wg mnie obie gry są ciekawe, IV dla mnie jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza do ogarnięcia niż II, dużo mniej mikrozarządzania

co do tego co piszesz - trzeba zwyczajnie eksplorować mapę - a najlepiej po prostu atakować przeciwnika od początku regularnie a nie rozwijać się przez X czas czasu bez armii ani nic, w 10 minucie zniszczenie zamków to nie jest jakieś rocket science gdy do feudala przechodzi się