Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to dalej funkcjonuje, ale kiedyś w Toruniu oprócz Świecia mówiło się na Micka (na ulicy Mickiewicza była przychodnia psychiatryczna)
  • Odpowiedz
  • 1
@R4vPL na opolszczyźnie na równi używa się Toszek i Branice, jest nawet powiedzenie (trochę w gwarze): Jak troszka to do Toszka, jak bez granic to do Branic
  • Odpowiedz
@R4vPL: Żurawica to stolica, cztery domy i ulica ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ładne wysokie kasztanowce mają na parkingu przed wjazdem do szpitala i podczas jesieni pięknie wyglądają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R4vPL: Za młodszych lat mówiło się 'Bulowice', acz nie mam pewności czemu. Szpital psychiatryczny znajduje się w Andrychowie i z czasem właśnie przeszło to w 'Andrychów'. Mam pomysł, że kiedyś w tychże Bulowicach był oddział odwykowy (obecnie znajduje się w Andrychowie) i tak się błędnie przyjęło.
Zamiennie używa się też wymienionego na mapie Kobierzyna. Małopolska Zachodnia here.
  • Odpowiedz
@R4vPL: w ziemi wieluńskiej częściej spotykam się z określeniem Warta niż Lubliniec

a z tym, że Tworki są ogólnokrajowe to się nie zgodzę, fakt wiele osób wie, że na Mazowszu używa się tego zwrotu, ale raczej każdy woli swój regionalizm
  • Odpowiedz
Rybnik ale bardzo rzadko tez Toszek. Uwielbiam stwierdzenie do Rybola. No inten słynny kawał z lat 90 czy jak Cię wieźli karetka to widziałeś bramę rybnicka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@R4vPL: W Krakowie mapa ma rację, że mówi się od zawsze "Kobierzyn", choć ostatnio odkąd miasto się tam rozrosło, coraz częściej używa się sformułowania "Babińskiego"
  • Odpowiedz