Wpis z mikrobloga

Ładne, spontaniczne nagranie przelotu Inspiration4 widocznego z Karoliny Południowej.

SpaceX misją I4 przyczynił się do pobicia historycznego rekordu liczby ludzi na orbicie w tym samym czasie (14 osób łącznie na dwóch stacjach kosmicznych i w orbiterze). Świeżo upieczeni astronauci przez 3 dni będą też najdalej od Ziemi, od czasów programu Apollo.

A skoro przy ciekawych statystykach jesteśmy, to w jednoczesnym użyciu są obecnie 3 Dragony.

#spacex #ciekawostki #kosmos
texas-holdem - Ładne, spontaniczne nagranie przelotu Inspiration4 widocznego z Karoli...
  • 7
@texas-holdem: nie od czasów Apollo a misji serwisowych szatli do Hubble'a.Są też wyżej niż jakakolwiek rosyjska misja załogowa.Ciekawe czy uda się im sfotografować ISS na tle Ziemi
STS-31


To jest ciekawe, bo przed napisaniem posta specjalnie sprawdziłem orbitę Hubble'a, która jest poniżej I4. Ale z powodu, którego teraz nie chce mi się ustalać, rzeczywiście STS-31 wyleciał wtedy wyżej niż Hubble został umieszczony.

Ale uwaga, moje twierdzenie:

świeżo upieczeni astronauci przez 3 dni będą też najdalej od Ziemi, od czasów programu Apollo.

...jest wciąż prawdziwe, ponieważ nikt z piątki załogi STS-31 nie był świeżo upieczonym astronautą – dla każdego była