Wpis z mikrobloga

Elo sportowe świry, po jakim czasie powinien mi przejść ból gdyby to było zwykłe stłuczenie?
Przydzwoniłem w pachołek na zawodach i zaliczyłem szlifa 2 tygodnie temu. Pozbierałem się i pocisnąłem dalej, ale teraz ciągle mi doskwierają żebra na wysokości trochę ponad prawym sutkiem. Jak się naciskam to nie boli bardziej niż normalnie, ale kiedyś miałem połamaną rękę i lekarz nie chciał mi uwierzyć, że mnie nie boli i dopiero na rtg wyszło, więc tutaj biorę poprawkę na możliwości.
Jak się napinam i próbuję zrobić coś wymagającego wysiłku to jest gorzej, jak się zegnę/zgarbię to też jest trochę gorzej. Obrzęku żadnego nie mam, na jakiś czas jest gorzej po wysiłku.

Jak mi w ciągu kilku dni nie przejdzie to pewnie do lekarza się wybiorę, ale może ktoś mi napisze że miał pęknięte/połamane żebro i z bólu chodził po ścianach, więc będe wiedział że raczej nic mi nie jest xd

#zdrowie #sport #sporttozdrowie #zlamania #kontuzja #rower bo tam często tak upadają xd
  • 7
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Po dwóch tygodniach jakiekolwiek stłuczenie na 99% powinno być wspomnieniem. Pewnie masz pęknięte żebro.
Ale po dwóch tygodniach to w zasadzie już po temacie. Zresztą połamanych żeber i tak się nie unieruchamia, mogłoby to nieco utrudnić oddychanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer: @Aramil: ostatnio był taki wątek tutaj. Ja po dzwonie wybrałem się do lekarza po kilku dniach bo żebra nie przestawały boleć. RTG pokazało że wszystko OK ale lekarka powiedziała, że obite żebra mogą boleć nawet kilka tygodni. Mnie przeszło po około dwóch tygodniach.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Przespałeś noc - to raczej szybko ci przejdzie. Przy mocnych i bardzo mocnych zbiciach ból nie pozwala spać.
W zeszłym roku zaliczyłem slide na liściach w połowie listopada. Zbiłem bark tak mocno że bez bólu mogłem unieść ramię dopiero w czerwcu a biodro potrafi boleć do tej pory.
  • Odpowiedz
Przespałeś noc - to raczej szybko ci przejdzie. Przy mocnych i bardzo mocnych zbiciach ból nie pozwala spać.

Tego nie brałbym za jakąś wyrocznię. Sam przespałem pierwszą i większość kolejnych nocy mając złamane biodro. Tragedia to była za dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@slowmtb:
  • Odpowiedz