Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, i prośbę o pomoc. Raczkuję w kwestii useReducera, i contextProvidera
Stworzyłem sobie context oraz provider w którym mam useReducera. Use reducer ma "akcje". Zrobiłem to bo potrzebowałem je mieć w różnych miejscach i różnych komponentach. Akcje operują na state.list <== globalny state z listą elementów.
Akcji mam około 5. Wszystko działa fajnie. W contexcie sobie przechowuje odwołanie do Stejtów z reducera jak i funkcji potrzebnych do operacji na tych sejtach. (min. Dodawanie elementu do state.list, edycje, jakiś toogle )

I teraz pytanie i problem.

Mam komponent który będzie wywoływał 3 kolejne akcje z Contexu. Nie chcę pchać ich już do tamtego reducera i contexu bo podchodzą pod trochę inny komponent a dodatkowo tamten już jest spory. Natomiast będą modyfikować dalej ten sam stejt czyli state.list - przynajmniej chcę żeby te 3 nowe akcje mogły to robić.

Pytanie jak to zrobić ? I czy to dobra praktyka ? Od razu mówię że o Reduxie nic nie wiem.

powinienem ten globalny state.list z contexu/reducera(1) jakoś exportować do drugiego ?

Czy może przekazywać go jako argument kiedy będę używać reducera(2) => i w dispatch action przekazywać do action potrzebny globalState czyli state.list.

Chaotycznie trochę napisane ale osoby będące w temacie pewnie od razu ogarną o co chodzi.

#react #provider #javascript #context #usereducer
  • 3
  • Odpowiedz