Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, chciałbym włożyć kij w mrowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcę wykonać kolejny krok (zrobiłem już intro) w nauce nurkowania. Nie wiem jednak jaką organizację wybrać. Do wyboru mam PADI, NAUI i IDF.
O ile te dwie pierwsze pewnie nie różnią się znacznie, o tyle IDF jest polskie i ładnie opisane (jest również tańsze i mam je bliżej domu).
W każdej ze szkół słyszałem, że prowadzący jest świetny i petarda, więc mogę powiedzieć że wszędzie trafię na odpowiednią osobę
Stąd moje pytanie:
Czy ktoś z was ma certyfikat IDF? Czy jest szansa, że z ich licencją wybiorę się na nurkowanie a na miejscu okaże się że jej nie respektują?

#nurkowanie #kiciochpyta
  • 6
Nie wiem jak IDF ale PADI moim zdaniem oferuje niskie standardy szkolenia. Oczywiście są tysiące nurków którzy nurkują w PADI i mają doskonałe umiejętności, znacznie lepsze niż moje.
PADI idzie na ilosć i osoby po OWD są totalnie zielone, nieświadome zagrożeń i bardzo beztrosko podchodzą do nurkowania.
Pływałem kiedyś z zielonką z PADI, pytam o stan butli a typ mi pokazuje, że ma 20bar, 50bar uznaje się za rezerwe o której należy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pp53: jeżeli mam padi, ale nurkuję raz w roku, to teoretycznie mam prawo nic nie pamiętać.
i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby prowadzący takie turystyczne nurkowanie osobiście mi nie zaglądał co jakiś czas w manometr.
tak więc nie tylko szkolenie jest ważne lecz to, na ile odpowiedzialny jest organizator.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hohlik7: ja bym brał popularniejszy standard. na stopniu podstawowym i tak pozostaniesz zielonką. ważniejsze, żebyś dobrze przyjrzał się firmie organizującej nurkowanie, czy aby nie ma #!$%@? w kwestii bezpieczeństwa