Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#krakow
Mireczki, ktoś z was wie czy nocna opieka zdrowotna i świąteczna funkcjonuje przy ul. Białoruskiej? Wg jakiegoś wykazu NFZ tak, a wg Google jest 'na stałe zamknięte' xD

I przy okazji pytanie - czy na opiekę obowiązuje rejonizacja wg dzielnicy zamieszkania? Jeśli tak to jaka jest dla Swoszowic? Bo NFZ podpowiada właśnie Białoruską.
  • 14
@Stalowa_Figura: ja poszłam gdzie miałam najbliżej (nie będąc zameldowanym), powiedziałam im, że mieszkam w Krakowie, ale myślę, że nawet jak podasz fajkowy adres to przejdzie - i mnie przyjęli bez problemu. Tylko czemu chcesz iść na nocą? Teraz jest dzień xD plus na tych nocnych dyżurach lekarze śpią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: nie, pójdę dopiero o 18, ale chce wiedzieć gdzie. A chce iść bo termin w przychodni jest dopiero na czwartek, a choroba się rozkręca coraz bardziej i domowe leczenie nie pomaga.
Kiedyś niebiańskim pojechałam na Szwedzką i przy wypisywaniu l4 doktor rzucał się, że zły rejon :/
Mireczki, ktoś z was wie czy nocna opieka zdrowotna i świąteczna funkcjonuje przy ul. Białoruskiej? Wg jakiegoś wykazu NFZ tak, a wg Google jest 'na stałe zamknięte' xD


@Stalowa_Figura: fajnie, że będziesz jechać na nocną opiekę i zajmować miejsce. X dni domowego leczenia rozumiem + cały dzień dzisiaj. Trzeba było iść do przychodni rano, a nie zajmować miejsca wieczorem w całodobowej z pierdołami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dziadzkrakowa: z tym że z rana zadzwoniłam do swojej przychodni i termin dopiero na czwartek i nic nie da się szybciej. Nie uważam żeby pierdołą było niemowlę z zapaleniem oskrzeli, któremu na aktualnym leczeniu nic się nie poprawia a jest wręcz gorzej. Więc nie popadajmy w paranoję, w końcu nie chce jechać na SOR z "katarem".
@Stalowa_Figura: Domowe leczenie, to słowo klucz. Trzeba było iść wcześniej z dzieckiem do lekarza.
Nie ma takiego czegoś jak nie da się szybciej. W ten sam dzień przyjmują w przychodniach, trzeba było jechać rano do przychodni. Też mieszkam w Krakowie i nie mam problemu z przychodnią dla dziecka, nigdy mi nie odmówiono wizyty w ten sam dzień, gdy był zły stan. Przy zapaleniu oskrzeli nie leczy się domowymi sposobami, a jeżeli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebeq92: właśnie zadzwoniłam sobie do Nzoz Kraków Południe do którego należy punkt na Białoruskiej. Potwierdzili, że nocna opieka tam nie działa. Powiedzieli też, że nie ma znaczenia gdzie pojadę byleby było na w ramach Południa. Zaproponowali Szwedzką i Kutrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziadzkrakowa: Byliśmy u lekarza nim się pogorszyło. Źle się wysłowiłam, mea culpa, z tym leczeniem domowym. Dostał leki, nie pomagają. No widzisz a w mojej przychodni się nie da, choćbym waliła drzwiami i oknami to się nie da. To taka przychodnia, w której na szczepienia rejestruje się w jeden dzień na miesiąc do przodu bo potem brak miejsc. Nie myśl że nie próbowałam go rano zapisać do kogokolwiek bo prosiłam, błagałam,
@Stalowa_Figura: Zmień przychodnie. Ja chodzę na os. Piastów i szczepienie mogę mieć spokojnie w tym tygodniu (zaokrągliłem, bo przypuszczam, że maksymalnie dwa dni).
Jeżeli byście nie byli u lekarza, to nadal uważałbym, że powinniście iść dzisiaj rano, ale piszesz, że próby były.
ZMIEŃ KONIECZNIE przychodnie. Nie chce się wymądrzać, ale ja bym się nie zastanawiał.

Wg tej strony:
https://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/
na Białoruskiej nie ma.

Myślę, że strona powyżej jest aktualizowana i dobra.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stalowa_Figura: nie słuchaj tego typa wyżej co się tu przyszedł zesrać

Dla nocnej opieki nie ma rejonizacji ale ja z niemowlęciem i takim tematem bym uderzał od razu na Strzelecką - tam zresztą też mają punkt opieki nie musisz na SOR od razu iść