Wpis z mikrobloga

Czy wasz zdaniem to nie jest zle że tak wielki kraj jak Polska musi się zdać tylko na NATO i synów USA których zadaniem jest nie tylko odstraszyć ale przede wszystkim powstrzymać żołnierzyków z Białorusi i Rosji ?.

Polska nie jest w żaden sposób samoistnie przetrwać jakiejkolwiek agresji na wschodnie tetytoria, brak poboru do wojska, brak produkcji polskiego sprzętu militarnego, praktycznie wszystko importujemy z zewnątrz dając zarobić obcym firmom zbrojeniowym

Władza jest w niewłaściwych rękach, PiS nie nadaje się do samodzielnego kierowania krajem i ludźmi.

#zapad2021 #rosja #bialorus #wojsko
  • 33
  • Odpowiedz
@Jellycrusher:

Polska w stosunku do pozostałych krajów Europy wschodniej jest krajem z gigantycznym potencjałem gospodarczym.

Pisząc o Polsce mam na myśli jej historię, jej właśnie potencjał ludzki i społeczny, jesteśmy w 100% skazani na porażkę nie dlatego że nie chcemy byc silni militarnie , ale dlatego że uwierzyliśmy że inny kraj który ma jeszcze potężniejsza gospodarkę nam pomoże przetrwać jakąkolwiek agresję.

Osoby takie co tu nie mają pojęcia o czym pisza,
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: polska to mały gównokraik leżący na obrzeżach Europy i do przetrwania potrzebuje sojuszy i lepiej żeby te sojusze były cywilizowanym zachodem, a nie dzikim śmierdzącym gównem zacofanym wschodem
  • Odpowiedz
@Joii: dlaczego gównokraik ? rozwiń myśl. To że potrzebujemy sojuszy się zgadza jak na każdym polu gospodarczym, ale to nie jest równoznaczne temu że sami pomimo posiadania sojuszy nie powinniśmy rozwijać się gospodarczo i militarne.

Sojusze są kruche spójrz na NS2 nie będę ci mówił w czym tkwi problem z NS2 bo to raczej nie ma sensu i tak tego nie zrozumiesz to już widzę ( w sumie jak masz zrozumieć
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: a dlaczego nie gównokraik? Ile znaczy polska na arenie międzynarodowej? Nic. To co ty opisujesz to myślenie życzeniowe. Polska nie stanie się silnym krajem bo tak chcesz. I niszczenie życia młodym ludziom w postaci obowiązkowej służby wojskowej tez w tym nie pomoże. I o jakiej mojej aktywności piszesz? Ty jesteś jakiś chory psychicznie?
  • Odpowiedz
@Joii:

Polska jest źle zarządzanym krajem, jest w rękach ludzi nieodpowiedzialnych i niekompetentnych to fakt, ale to nie jest gównokraik, gównokraikiem, Polska może posiadać silniejszą gospodarkę ale tu trzeba gospodarza kompetentnego którego teraz nie ma.

Mówiąc o poborze do wojska wysłałem ci link z którym jak mniemam się nawet nie zapoznałeś więc twojego zbędnego ślinotoku nie będę komentował.

Pisząc o twojej aktywności mam na myśli twoją aktywność a tym forum, i
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: polska jest biednym gównokraikiem średniej wielkości leżącym na obrzeżach cywilizowanego świata. Nie znaczy kompletnie nic na świecie. Obowiązkowa służba wojskowa to niszczenie życia młodym ludziom i gówno mnie obchodzi twój link. Zresztą dzisiaj to i tak nie ma żadnego znaczenia, każdy po prostu #!$%@?łby do normalnego kraju, komuna na szczęście się skończyła ale takie dziadki jak ty nadal w nien tkwią mentalnie. Pokaż mi te screeny (umiesz w ogóle zrobić
  • Odpowiedz
praktycznie wszystko importujemy z zewnątrz dając zarobić obcym firmom zbrojeniowym


@printHelloWorld: Z importu mamy w praktyce grube rzeczy, cała drobnica jest u nas klepana i po części większe rzeczy.

Polska nie jest w żaden sposób samoistnie przetrwać jakiejkolwiek agresji na wschodnie tetytoria, brak poboru do wojska, brak produkcji polskiego sprzętu militarnego


Ale ty panimajesz, że mówimy o was, nie? Rosja jest jednym z największych armii świata, Polska fizycznie nie ma szans
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: Po części się zgodzę, mamy fajne położenie, zasoby, możliwości ale nie chodzi o to, że gospodarcze nie potrafią zarządzać. Każdy logicznie myślący polityk wie, że wystarczy zatrudnić specjalistów i ten kraj można ciągnąć do przodu, ale to wymaga pracy, skupienia, poświęceń, im jest łatwiej wziąć łapówki, lewe przetargi etc. Natomiast tak - w chwili obecnej jesteśmy nic nie znaczących gowno-kraikiem, a jeśli chodzi o twój link i pobór do wojska
  • Odpowiedz
@przodowyryl: Dzięki za odpowiedź.

Każdy logicznie myślący polityk wie, że wystarczy zatrudnić specjalistów i ten kraj można ciągnąć do przodu, ale to wymaga pracy, skupienia, poświęceń, im jest łatwiej wziąć łapówki, lewe przetargi etc..


Nie ma mowy o specjalistach, pisałem ci wyżej i mój przypadek zapewne nie jest odosobniony kolega skończył MEiL (nauka o lotnictwie) był zmuszone jechać do pracy za granicę a dokładnie do Boeinga w USA, tutaj mamy problem
  • Odpowiedz
@przodowyryl: @Dodwizo: @undefinedBehavior: @DUB7:

Tę dyskusję zacząłem z jednego bardzo prostego powodu. My kraj z kilkuset letnią historią, kraj leżący w środku Europy, naprawdę się obawia manewrów za naszą wschodnią granicą, my obawiamy się obcych wojsk które mogą rozpocząć jakąś prowokację to jest dla mnie wstyd jak c**j.

A obawiamy się nie tylko dlatego że jesteśmy słabi, bez dobrze wyszkolonej, nowoczesnej armii, ale obawiamy się dlatego że mamy
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: Ale ja nie jestem pisowcem, debilu. Nie każdy kto jest innego zdania musi być pisowcem. Dam Ci radę, może Ci pomoże. To nie pis jest winny Twojej głupoty tylko Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz dyskutować to bardzo proszę, ale trzymaj jakiś minimalny poziom, bo jak narazie to Ty pokazujesz poziom pisu.
  • Odpowiedz