Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam kilka pytań do osób, które przebywają aktualnie lub niedawno wróciły z Wysp Kanaryjskich /Teneryfy:

- Czy w kontekście podróży trzeba mieć na uwadze coś poza testem PCR i kodem QR z SPTH?
- Czy na wyspie są obecnie utrudnienia dla osób niezaszczepionych bez paszportu covidowego?
- Czy bez dowodu szczepienia można normalnie wejść do restauracji, sklepów?
- Jak z wypożyczeniem samochodu albo wejściem do Siam Parku lub kolejki na Teide?

#wyspykanaryjskie #teneryfa #hiszpania #podroze
  • 12
Ja właśnie na Teneryfie jestem co do testu to nawet nikt tego nie sprawdzał na lotnisku i po przylocie ale No wiadomo lepiej mieć i jak ja wylatywałem czyli 04.09 to wystarczył test antygenowy który jest dużo tańszy. Auto to polecam z Cicar już drugi raz od nich biorę. Do sklepów normalnie tylko bardzo przestrzegają noszenia masek. @amaunet:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mdlejtecole: @dida0997: a czy test sprawdzali w pl przy wejściu na samolot? Bo nie czaje czy do tego go trzeba mieć czy nie. I on może być max 48h stary ten antygenowy, ale te 48h do czasu zameldowania w hotelu?
Nie sprawdzali w Polsce, ale No niby trzeba mieć, wiec lepiej mieć. Test powinien być ważny do czasu przylotu. Ja leciałem na własną rękę nie wiem jak to jest z biura, może musi być ważny do czasu zameldowania.