Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewymaro: mnie zaciekawiła scena, w której pocisk (rakieta?) przelatuje właśnie z tej sali (kinowej?) przez drzwi, które po drugiej stronie prowadzą do wagonu pociągu (coś jak backdoory keymakera).
  • Odpowiedz
@Zgnity_Ziemniak: wyrocznia mówiła że Neo będzie miał przed sobą wybór uratorać albo Trinity albo Zion zanim Trinity była w tarapatach jak i że Trinity zakocha się w wybrańcu zanim go w ogóle w filmie zobaczyła. Więc w kanonie pierwszych trzech filmów Trinity też się odradza z każdym wcieleniem Matrixa.

To wygląda na kolejną wersję Matrixa, a co za tym idzie kolejne reinkarnacje Neo i Trinity... z innym Morfeuszem ;)

Ale dziwne
  • Odpowiedz
@TomSz: Wybraniec jest w każdej wersji Matrixa jako błąd równania ale nie zawsze jest nim Neo. Architekt mówił, że wybraniec czuje związek z ludźmi a Neo czuje to jako miłość do Triniti wiec to mogło by mówić ze wcześniejsze wersje nie zawierały Triniti :)
  • Odpowiedz
@Zgnity_Ziemniak: możliwe, widziałem też teorie że to wcześniejsze inkarnacje innych wybrańców, ale przedstawione jako Neo dla widza lub możliwe reakcje jakie architekt oczekuje... choć raczej takie fakole i przeklinanie Neo nie jest do Neo podobne.

Tyle, że większość tego co wyrocznia przepowiada się spradza, a nie wydaje mi się że ona ma być pokazana jako super komputer który po prostu oblicza przyszłość na bazie prawdopodobieństwa, tylko mówi z doświadczenia bo widziała
  • Odpowiedz
@TomSz: O proszę nie słyszałem tej teorii a to bardzo ciekawe. Wyrocznia jak było mówione jest programem psychologicznym do nauki rozumowania ludzi oraz kontroli ludzi z poza Matrixa. Można powiedzieć że wyrocznia stara się również równoważyć równanie ale innymi metodami. Masz może linka do ciekawych teorii o Matrix?
  • Odpowiedz
@Zgnity_Ziemniak: nie mam linków, to nie nowe informacje tylko takie które czytałem jak Matrixy wchodził do kin ;)

Raczej nie wydaje mi się by teoria jej oprogramowania była prawdziwa, bo Matrix to raczej bardziej filozoficzny film i na tym się opiera, a o zaawansowanym AI w nim za bardzo nie ma mowy.
  • Odpowiedz