Wpis z mikrobloga

@kolakao: Tylko że chyba nie doszedł by do głosu. W mojej opinii w tym temacie idealnym dyskutantem jest np. Michalkiewicz ale zbyt wysoka kultura wypowiedzi i uszanowanie rozmówcy nie pozwoliła by mu dojść do głosu.
  • Odpowiedz
@BreakingTheLaw: Ikuś dobrze wie co robi. To nie jest jego pierwsze wystąpienie gdzie interesuje go tylko zagarnięcie elektoratu.

@kolakao: Czy ja wiem? Zauważ jedną rzecz. Korwin nie był nawet dopuszczany do głosu. Cały czas przekrzykiwany, do tego cyrk ze związkowcami. Jak dla mnie to tutaj najsłabiej wypadła prowadząca bo nie potrafiła ogarnąć dyskusji.
  • Odpowiedz
Ja osobiście to się brzydzę takim Ikonowiczem. Jak można ludziom wmawiać takie populistyczne brednie?


@Plysiek: To ja w 100% rozumiem - jest inteligentnym i sprytnym człowiekiem. Ale pytam się jak można łykać jak pelikan takie brednie ?
  • Odpowiedz
@Rohnin: Tak, Prowadząca powinna robotę stracić. W ogóle widownia powinna być odcięta od dyskutujących, a nie że każdy sobie może wejść między nich.

@BreakingTheLaw: @Rohnin: W takiej sytuacji Korwin w ogóle powinien z wywiadu zrezygnować. Z idiotami, którzy przekrzykują argumenty się po prostu nie rozmawia.
  • Odpowiedz
Z idiotami, którzy przekrzykują argumenty się po prostu nie rozmawia.


@kolakao: Mi się podoba to drugie nagranie po programie. Korwin jakby uczył się operować uproszczeniami na granicy populizmów. Wszystko jednak ma pokrycie w ekonomii.
  • Odpowiedz
@kolakao: Ale jeżeli obejrzysz materiał który dział się po programie to JKM przynajmniej na chwile i tak wyszedł na swoje. Potrafił wyjść do ludzi i z nimi rozmawiać. Zresztą tam idealnie widać poziom tych ludzi. Większość była tylko i wyłącznie zainteresowana "ILE PAN ZARABIASZ, SKONT MASZ PAN PINIONDZE".
  • Odpowiedz
@BreakingTheLaw: Bo prosty, niewykształcony (i to jeszcze zrozumiem, gorzej jak ludzie którzy powinni coś sobą reprezentować nabierają się na takie populizmy) będzie chciał 3000zł czy się stoi czy się leży + pełny socjal. Nie interesuje ich myślenie przyczynowo-skutkowe czy podstawy ekonomi.

Sama byś tak nie chciała ?
  • Odpowiedz
Sama byś tak nie chciała ?


@Rohnin: Za leżenie 3000 zł ? To chyba tylko p---------a :P

A tak poważnie - nie chciałabym, wolałabym mieć tyle ale w ciężkiej pracy którą lubię i wykonuję z przyjemnością ;)
  • Odpowiedz
@BreakingTheLaw: A tutaj jeszcze dochodzi to, że Ci ludzie żyli za komuny. Oni pamiętają czasy gdzie w robocie się praktycznie tylko chlało wóde a wypłata była.

Podziwiam takie myślenie chociaż to trochę abstrakcyjne #pozytywnemyslenie. Dorwanie pracy którą się lubi i wykonuje z przyjemnością to cholerne szczęście.
  • Odpowiedz