Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się za nowym Tipo, ale mam parę wątpliwości:
1. Całkiem sporo stoi modeli 2021 na placach, jaki jest haczyk? W większości najbiedniejsza wersja, ale też fajnie cenowo to wygląda. Dlaczego w dzisiejszych czasach nikt tego nie bierze?
2. Lepiej patrzeć na silnik 1.4 95km czy 1.0 100km?
3. Jak wygląda składanie tylnej kanapy? W hb składana, w sedanach niektórych tak, niektórych nie?
4. Macie jakieś porównanie uconnecta 5" (zdjęcie poniżej) a 7" (wystający od góry z deski, chyba w wersji life)? Pod kątem integracji z telefonem (apple/android), bo nawigacja mi niepotrzebna (google mapsów chyba i tak tam nie ma?).
#fiat #tipo #samochody
IceBeast - Mirki, rozglądam się za nowym Tipo, ale mam parę wątpliwości:
1. Całkiem ...

źródło: comment_1631049431qpUVXry9hawvbuKYr6opYb.jpg

Pobierz
  • 25
@IceBeast:
1.) Dopiero teraz zaczynają się dostawy, był problem z produkcją Uconnect 10 cali.
2.) Sam osobiście brałem 1.4 120KM, w poliftach (cross) masz już tylko 1.0 100KM.
3.) Na to Ci nie odpowiem, w hb składana.
4.) Bierz Uconnect 7 może być bez navi / najlepiej 10 bo ma bezprzewodowego carplay'a.

Ja właśnie swojego tiposzcza sprzedaje, pora na nową zabawkę ;)
@Sierran: crossa w ogóle nie biorę pod uwagę, i wyglądowo i cenowo mi szkoda na to pieniędzy :P nie wiesz czy w hb i sedanach tego 10" też montują? bo ja o nim nawet nie słyszałem
@Sierran: moc to dla mnie nie problem, miałem raz jakieś zastępcze (podejrzewam że 1.0 100km ale gość wydający nie wiedział, a vinu też nie spisałem) i jeździ dla mnie wystarczająco, z tym silnikiem to mi bardziej o niezawodność/awarie chodziło
@IceBeast: Raczej pancerny, tam się nie ma co #!$%@?ć. Jak zastępcze i nie cross to pewnie 95KM. Ogólnie jak mam się do czegoś przyczepić to raz na dwa miesiące nie widzi podłączonego telefonu po kablu, wtedy muszę resetować radio, co jest #!$%@?ące ;)
@IceBeast:


@Sierran: strasznie chorowałem na Tipo, jak wyszły.
z kobitą juz się jaralismy, plany, wyobrażenia jaki musi być fajny i wgl.
jakos wtedy kasy nie było, i teraz już innymi jeździmy.
w miedzyczasie poczytałem opinie(po kilku latach używania).
wiem już, że chyba bym go nie chciał(choć wizualnie zajebiście mi się podoba taki hatchback, np).
otóż czytałem, że wygłuszenie tam to porażka. a i te plastiki tez jakos nie specjalne.
cenię
@IceBeast: W firmie, w której pracuję mamy służbowe Tipo 1,4 95KM i szczerze mówiąc wg mnie szału nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- wykończenie - kiepskie, twarde plastiki, twarde fotele, generalnie czuć taniochę w środku (chociaż to auto budżetowe, więc można się tego spodziewać). Przynajmniej w wersji podstawowej, żadną wyższą nie jeździłem.
- silnik - przy prędkościach do 100km/h bardzo oszczędny (bez problemu można osiągnąć 6l/100km
@IceBeast: Kilka miesięcy temu dostałem zastępcze Tipo 1.4 95 KM. Wersja najbardziej biedna, jedyna rzecz która była dokupiona to srebrny lakier. W aucie było bluetooth, ale nie można było przez niego streamować muzyki, tylko prowadzić rozmowy. Nie wiem dokładnie który Uconnect to był (na pewno najtańszy), więc zwróc na to uwagę.

A poza tym to nigdy w życiu nie jeździłem gorszym i gorzej wykonanym autem. I porównuję tutaj nawet z 15-letnimi
@darkdancerr: @aksal89: kurcze to mamy całkowicie inne doznania! Posiadam Tipo przed lift w najwyższej wtedy wersji i twierdzę że jakość spasowania i plastików jak na tą cenę jest bardzo dobra. Porównywałem wtedy z dacia duster, renault kadjar, Hyundaiem i20 /30 i jakość plus spasowanie było na takim samym, lub lepszym poziomie. Co prawda mam dopiero 25kkm nabite, ale nie wydaje mi się by te plastiki miały nagle skrzypiec. Ciekawostka, przymierzam
@Sierran: Nie wiem jak wygląda różnica między najtańszą wersją Tipo, a najdroższą. Jeździłem tą najtańszą i na niej bazuję moje opinie.

Nowe Clio dostaniesz w podobnej cenie co Tipo - ~65-70k z dużo lepszym wyposażeniem od Tipo. Z tym, że Clio jest autem segment niższym. Porównując za to do Tipo za 65k (najtańsza wersja) to jakość wykonania jest dużo lepsza.

No i porównywałem właśnie z podobną półką. Na przykład porównując do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sierran: podejrzewam, że to kwestia wersji wyposażenia. Z rzeczy, które mnie najbardziej bulwersują - manetki kierunkowskazów i wycieraczek mają takie plastikowe "żebrowania" (nie umiem tego lepiej opisać chyba), które nawet nie są zeszlifowane na okrągło, tylko czuć pod palcami ostre krawędzie. Tapicerka foteli kojarzy mi się z plastikową ceratą z domu starców (może taka grupa docelowa XD), a przy regulacji pochylenia oparcia słychać, że zęby blokujące oparcie nie są z metalu,
@darkdancerr: Teraz mój wewnętrzny Janusz się zagotował "hurr durr obrażajo Tipo". Ale zaciekawiłeś mnie, w piątek skocze się do renault zobaczyć nowe Clio i jak będzie okazja to się przejechać ;) I by rozwiać wątpliwości, pamiętasz może czy ten plastik koło przedniej szyby i gdzie jest schowek, miałeś twardy czy miękki? Bo u mnie materiały mięciutkie i zastanawiam się czy to dopieszczali od jakieś wersji czy cholera wie o co chodzi.
@darkdancerr: Najlepiej to sobie w dany dzień zrobić wycieczkę po salonach ;) najważniejsze by porównywać dokładnie te same wersję bo wykonanie może się różnić! W piątek jadę oglądać jeepa compasa z tą konfiguracja co ja chce, bym później nie miał zdziwko że wystawiona na jazdę testowa hybryda 130KM jest przyjemniejsza niż benzynowe 150KM xd
@Sierran: mam 95KM (podstawowa bieda wersja sedan) i do miasta właśnie nie za bardzo bo trzeba zmieniać biegi często - na miast duzo lepszy automat. Przy 140 jest cicho i pali kolo 8l a na autostradzie niemieckiej jak rozbujam do 170 to jest OK ale przy mocnym bocznym wietrze buja lekko i spalanie koło 10l a rozpędza się do 170 chyba ze 2 minuty. W gorach w 5 osob ciężko rower