Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Dzień dobry.
Dawno nic nie pisałem, dużo pracy miałem i innych rzeczy na głowie.
Z postępów to po ustawiałem endpointy i w sumie tyle xD
Miałem co prawda sklejone połówki skrzydeł i nawet względnie wyważone, ale po kilku próbach oklejania folią poleciało w częściach do kosza xD Złapałem też trochę cykora, że jak zaliczę glebę przy pierwszym locie to cała robota pójdzie w #!$%@? i chyba dlatego mi tak marnie szło przy próbie oklejania skrzydła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No i robię kolejne nauczony o nowe doświadczenia. Teraz będę próbował z folią Oracover Standard, mniejszym turystycznym żelazkiem i przy mniejszej temperaturze.

#prostowkretowisko pod tym tagiem zamieszczam moje postępy z prac nad RWD-5 by SkaZoo

#modelarstwo #rc #zdalniesterowane #rwd5 #rwd5byskazoo #majsterkowanie #diy
sins - Dzień dobry.
Dawno nic nie pisałem, dużo pracy miałem i innych rzeczy na głowi...

źródło: comment_1631031267bNZte05GQ9oCqZ9lejNqTS.jpg

Pobierz
  • 6
@sins: Nie wiem czy Oracover Standard da radę przy niskiej temperaturze się przykleić ale może i Ci się uda - oby :).

Inna sprawa, że i bez oklejania na pewno poleci i nie wiem czy nie będzie latał lepiej niż po ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie rób tak żebyś był zadowolony i powodzenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarobest: no z tego co oglądałem na YT to lepiej ją najpierw tylko "złapać", i później doprasować, przynajmniej ja to tak zrozumiałem.
Z temperaturą to mi chodzi o to, że przed kropką, a nie za kropką xD więc tylko delikatna regulacja.
Bo w sumie kleił bym dalej tą folia która mam, ale zostało mi jej po prostu za mało xD wiem już czego się po niej mogę spodziewać a teraz chcę
No i robię kolejne nauczony o nowe doświadczenia


@sins:

Moje doświadczenia są takie że najlepiej okleić taśmą depron zanim stanie się skrzydłem.

Żelazko tylko na końcówkę skrzydła, prasowanie skrzydeł z depronu zawsze je trochę zniekształci.