Wpis z mikrobloga

Czy do ok. 400-500 PLN jest coś lepszego niż 70Mai PRO Plus+A500S?
Bardzo chętnie bym kupił coś, co NIE jest od Xiaomi, ale nie widzę za bardzo opcji...

Ew. czy jest coś trochę ponad tę kwotę (do 700 PLN), co jest bardzo wyraźnie lepsze niż w/w? Vantrue T3?

Nie mam specjalnych wymagań poza niezawodnością i dobrą jakością obrazu.
Tryb parkingowy mile widziany, ale pod warunkiem, że mogę łatwo samodzielnie podłączyć taki wideorejestrator do akumulatora i ma on zabezpieczenie przez rozładowaniem tegoż akumulatora.
Możliwość podłączenia kamery tylnej też na plus, ale nie koniecznie.

#motoryzacja #wideorejestrator #kupujzwykopem #samochody
  • 27
@npwjsn: @cwlmod: @Insiders: Z Viofo A119 V3 jest taki problem, że chyba nie da jej się tak ustawić, żeby w każdych warunkach był obraz dobry. Mam z przodu zamontowane 2. Pierwsza ma założony filtr polaryzacyjny i włączony tryb HDR, nie wiem co oni tu #!$%@?, ale w nocy można odczytać blachy pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka przy prędkości obu pojazdów około 90 km/h!!! Ale w dzień jest słabo, czasem odczytanie
(...) a potem w razie czego zmieniać do warunków oświetleniowych.


@Yaser: Kurdę, to jest duży minus jednak, bo nie ma szans, żebym o tym pamiętał. Chcę zamontować i używać. Dzięki za komentarz.

@npwjsn: Dzięki!
@Regis86: między innymi z tego powodu zamontowałem 2 kamerki. Później postaram się wrzucić kilka klatek dzień i noc z obu kamer do porównania.

@cwlmod: jeśli mnie pamięć nie myli, to A119V3 ma ten sam sensor co A129 Plus, ale kluczową rolę odgrywa tutaj tryb HDR, który nocą robi cuda, a w dzień, z mojego doświadczenia psuje efekt.

@npwjsn: tak na oko wydaje mi się, że włączony był tryb HDR
między innymi z tego powodu zamontowałem 2 kamerki. Później postaram się wrzucić kilka klatek dzień i noc z obu kamer do porównania.


@Yaser: No, tylko w takim wypadku ja chyba wolę dołożyć trochę do czegoś lepszego (albo po prostu kupić inną bez tego problemu) i mieć jedną kamerkę
@Yaser: Wielkie dzięki! A są jakieś modele, o których Ci wiadomo, które same potrafią kontrolować te ustawienia na podstawie ilości oświetlenia? Ja co prawda w nocy rzadko jeżdżę, ale z natury jestem leniwy i jak mogę trochę zapłacić, żeby o czymś nie pamiętać, to chętnie to zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Regis86: raczej takich nie ma, zostaje szukanie modelu, który w trybie HDR nagrywa dobrze również w dzień. Zobacz Mio MiVue 846, wiem, że też ma HDR i radzi sobie z tablicami w nocy, ale nie wiem jak jest za dnia.
@Yaser: w dzień z HDR też spoko, tablice da się odczytać. Czyli można jeździć tylko na tym trybie.
Chyba że kluczowa role odgrywa ten filtr