Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, nietypowe pytanie - mieszka ktoś z was na osiedlu oświecenia(najlepiej bloki od 28 do 39) #krakow i miał już napełnianą instalację centralnego ogrzewania? U mnie mialo śmigać już od piątku , a kaloryfer wciąż zimniutki ( ͡° ʖ̯ ͡°) I teraz nie wiem czy to jest kwestia zmiany terminu/ogólnego problemu z instalacją w budynku, czy to u mnie coś nie bangla i trzeba wzywać specjalistę #mistrzejowice #nowahuta #sezongrzewczy #kiciochpyta
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acotusierobi: jeśli nie macie swojego ogrzewania czyli kotłowni, to zasadniczo przyjmuje się że na węźle średnia dobowa temperatura musi spaść poniżej 13 stopni. Wtedy włącza się ogrzewanie.
@acotusierobi: obieg wody w układzie centralnego ogrzewania w bloku (czyli we wszystkich grzejnikach) jest obiegiem zamkniętym. To nie jest tak, że przypływa gorąca woda z elektrociepłowni i wpływa do bloku, do wszystkich grzejników. Wygląda to tak, że woda z elektrociepłowni przypływa do wymiennika ciepła i tam przez coś co z wyglądu przypomina chłodnicę, styka się z taką samą "chłodnicą" od strony bloku - następuje wymiana ciepła i nagrzewa się woda w