Wpis z mikrobloga

Co Was najbardziej wkurzało po przesiadce z androida, czego Wam najbardziej brakuje?

#ios #iphone
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exyvL: Automatycznie tworzonych folderów w galerii, tzn robię zrzut to jest album zrzuty, zapisuje z fejsa to robi się album fejs itd. Wiem, że akurat zrzuty są osobno i widzę, że Twitter sam mi się zapisuje ale cała reszta nie. Tu wszystko jest w rolce i samemu trzeba, a na bieżąco nie robię tego, bo mi się nie chce i wtedy jeden wielki burdel mam.
  • Odpowiedz
@exyvL:
krótka lista połączeń (tylko 100 ostatnio wybieranych)
- telefon nie dopowiada numeru, muszę wpisać cały
- nie wiem czy tylko u mnie ale szablon wiadomości którą wysyłam do klientów bardzo szybko znikał, na androidzie raz zapamiętany jest zapamiętany tak długo jak go nie zastąpię innym
- cofanie w aplikacjach to masakra, w jednej gestem, drugiej strzałką z lewej strony, w trzeciej jeszcze inaczej
- powiadomienia, każda wiadomość, mail, informacja to osobne powiadomienie gdzie przy andoridzie to się
  • Odpowiedz
Przesiadłem się z czystego Androida 11 w Pixelu i… krótko mówiąc iOs jest głupszy. Ale za to nie czuję się aż tak bardzo śledzony przez Googla.
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot:
Może być tak jak mówisz, używałem ios jakieś 2 miesiące i wróciłem do androida bo źle mi się na nim pracowało. Co do tego "a w ios przy aktualizacji systemowej co jest trochę śmieszne" problem tyczył aplikacji erp powiązanej z google maps i jeszcze jedną aplikacją (żeby całość działała, wszystko musiało być zaktualizowane). Na androidzie update normalnie się zrobił z poziomu sklepu play, na ios dopiero po pobraniu nowej
  • Odpowiedz
@Trique: Noo teraz to się rozpisałeś mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°). No jakaś połowa problemów, które wypisałeś to by mi nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu bo jakieś łączenie z autem, udostępnianie internetu czy dymki czatu mnie nie dotyczą, ale najbardziej bym ubolewał nad:
- telefon nie dopowiada numeru, muszę wpisać cały
- cofanie w aplikacjach to masakra, w jednej gestem, drugiej strzałką z lewej strony, w trzeciej jeszcze inaczej
- powiadomienia, każda wiadomość, mail, informacja to osobne powiadomienie gdzie przy andoridzie to się fajnie łączy
- zagłuszanie rozmowy przez sms/powiadomienie
- nie wszystkie aplikacje zainstalowane da się ustawić jako domyślne przy otrzymaniu linku (tutaj chodzi o np. mapę
  • Odpowiedz
@exyvL:
różnica między 60hz a 120hz jest ogromna

niby szybciej dostaje po dupie ale jak dużo korzystasz z telefonu to 200-300zł na baterie raz na dwa lata możesz poświęcić a więcej wydasz zapewne na casy i folie/szkła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@muak47: Wolę to z Androida ;)
@exyvL: Nie umiem wstawać od razu :D
Ogólnie jeszcze wkurza mnie brak ikonki gps w rozwijanym menu, tak wiem, włącz i nadaj uprawnienia niektórym apkom. Ale wygodniej jest mieć ikonke włącz/wyłącz pod ręką. Tak samo ikonki od wifi i BT, że rozłączają tylko a nie wyłączają się całkiem, ale mam na to skróty, więc pół biedy. Pewnie by się jeszcze coś znalazło
  • Odpowiedz
@Trique: taki galaxy s20/s21 ma lepszy SoT na ekranie 120hz o jakieś 4h niż ja w swojej galaktyce, więc na tyle bym się baterią nie przejmował.
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery: z tymi ikonami to też słyszałem. Akurat ja mam internet włączony 24/7 i korzystam dodatkowo z zegarka, więc BT też odpalony więc kolejna bajera która mi nie przeszkadza :D
@muak47: tutaj bardziej chodzi o to, że jak zapisujesz sobie
  • Odpowiedz