Wpis z mikrobloga

Hmmm, w sumie może mi ktoś wytłumaczyć po co jest dyrygent? I tak każdy ma na niego wywalone bo patrzy w nuty. Pytam #muzykaklasyczna a przy okazji wołam #f1, bo naszło mnie to podczas słuchania najlepszej wersji F1 jaka istnieje
BQP - Hmmm, w sumie może mi ktoś wytłumaczyć po co jest dyrygent? I tak każdy ma na n...
  • 6
@BQP: mi to się wydaje że trochę widownia korzysta, bo on gestykulacją i zwrotami w dane strony pokazuje natężenie i partię która akurat gra. No ale ja szkołę muzyczną kończyłem 6 lat temu więc niewiele pamiętam :P
@mzuczek: pamiętaj też, że oni się muszą skupić na tym co grają oni i jest to ciężkie słysząc wszystkie dźwięki wokół. oni zapewne mają wieksze doświadczenie niż ja, ale ja próbując trzymać rytm jakiegokolwiek instrumentu w tle przy jakiejkolwiek piosence, zawsze bylem wytrącony z równowagi przez to co jest głośniejsze. nie bylem w stanie nawet palcem utrzymać rytmu xD nie wyobrażam sobie grać tak na scenie na skrzypcach np. bo jakby
Nikt nie ma wywalone na dyrygenta:> Przecież zerkają kątem oka zawsze:) Poza tym trzyma tempo, pokazuje dynamikę, wejścia. Tylko muzycy wyćwiczenia i tak ostentacyjnie nie muszą już spoglądać na niego:>