Wpis z mikrobloga

@Bover: zupełnie zależy od kontekstu. Przez kogo wymarzona? Przez prezesa. Dla kogo byłoby to wymarzonym wynikiem? Dla prezesa.

Zależy od subtelnej różnicy, ale jak dla mnie oba w pełni poprawne zdania. Wam na podlasiu się już #!$%@? z tym dla co jest dobrze a co źle xD
@iAmTS: "Taki debiut był również wymarzony przez prezesa" jak wspomniał @Bover: jest mocno nieintuicyjne.
To tak jakby pisał o sobie sztucznie w trzeciej osobie.
Oczywiście przy formie "dla" też jest pisanie w trzeciej osobie, jednak odnosi się do abstrakcyjnego prezesa, dla każdego prezesa itd...
@ebismolarek: czy ja wiem, jak mówisz o ogólnej zasadzie, że generalnie przez każdego prezesa taki wynik jest aktywnie wypraszany to mi to pasuje. Mam wrażenie, ze autor chciał tu wskazać na fakt, ze prezes aktywnie marzy jest ważny.

Nie wiem, ale mi się nie gryzie mocno.
@pi73r: Jednak po chwili namysłu stwierdzam, że nie masz racji i ewidentnie mylisz dwa sformułowania które ci wyżej podałem.

Po (wielko)polsku można coś sobie wyśnić, jak i powiedzieć że jest to "wyśnione przez x".
Z kolei nie ma takiego sformułowania jak "wymarzony przez x".

@iAmTS: Nie wiem, może w dialektach nowych to brzmi poprawnie, ale dla mnie to jest zwyczajny błąd językowy, z którym się w dodatku nigdy wcześniej nie