Wpis z mikrobloga

Chinom "konczy sie para". Widac jednak Chiny nie sa tak potezne jak kreuje je chinska propaganda.
Juz wiele osob mowilo na wykopie ze Chiny juz w zasadzie wgyraly z USA.

Chiny anulowaly wlasnie budowe 5 i 6 lotniskowca.

Jak wyblada obecna flota loniskowcow na swiecie:
* USA - 20 (+3 w rezerwie)
* Francja - 4
* Japonia - 4
* Chiny - 3
* Australia, Egipt, Wlochy, UK, Korea Pld. - 2
* Brazylia (+1 w rezerwie), Indie, Rosja, Hiszpania, Tajlandia - 1

#chiny #usa #wojsko
baidu - Chinom "konczy sie para". Widac jednak Chiny nie sa tak potezne jak kreuje je...

źródło: comment_1630430076Mk9NClOSLiZSfW9tJL0AYu.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kasuj konto pajacu, nie masz wiedzy, siejesz dezinformację i linkujesz gówno źródło.


@Transhumanista: A jaka jest oficjalna linia parti? Podaj jakie sa prawdziwe informacje i rozwiej moje dezinformacje.
  • Odpowiedz
@baidu: Ilosc lotniskowcow to nie miara potegi militarnej tylko mozliwosci projekcji sily na dalsze zakatki swiata, skoro byla w planie kasa na 5 i 6 lotniskowiec, to dlaczego zakladasz ze anulowanie wynika z jej braku a nie przerzucenia funduszy w inne, potrzebniejsze miejsce? Szczerze, nie uwazam zeby chinczycy mieli w planach, polityke dalekiej ekspansji zbrojej, przynajmniej nie w najblizszym czasie.
  • Odpowiedz
skoro byla w planie kasa na 5 i 6 lotniskowiec, to dlaczego zakladasz ze anulowanie wynika z jej braku a nie przerzucenia funduszy w inne, potrzebniejsze miejsce?


@Szubrawski: Jak to przezucenie funduszy w inne miejsce? Przeciez Chiny planuja na 100 lat w przod!!! Tak przynajmniej slyszalem wielokrotnie na wykopie. Zatem jesli byly plany na lotniskowce to czemu, gdy nie minelo 100 lat juz ich nie ma?

Mimo wszystko lotniskowece sa
  • Odpowiedz
Tak przynajmniej slyszalem wielokrotnie na wykopie.

@baidu: Wuj mnie obchodzi co slyszales na wykopie.

Mimo wszystko lotniskowece sa obecnie najbardziej potezna bronia jakiekolowiek panstwa.
  • Odpowiedz
xD


@Szubrawski: Mozesz rozwinac? Powiedz mi jak wojsko ma operowac bez wsparcia lotniczego? Jak wsparcie lotnicze ma byc zapewnione zolnierzom bez lotniskowcow?

A niech ameryka ma i 100 lotniskowcow, na inwazji chin polamia sobie zeby. Jedyna skuteczna metoda bedzie ich
  • Odpowiedz
USA - 20 (+3 w rezerwie)


@baidu: jesteś pewny, że wszystkie są na chodzie? wydawało mi się mają 10 w linii, reszta to pewnie głęboka rezerwa, czyli demobil
  • Odpowiedz
Mozesz rozwinac? Powiedz mi jak wojsko ma operowac bez wsparcia lotniczego? Jak wsparcie lotnicze ma byc zapewnione wojsku bez lotniskowcow?


@baidu: Kolejny raz sie pytam, gdzie te chiny maja prowadzic ekspansje ze, potrzeba im tak wiele lotniskowcow?

o Tajwan?

A sprawdz gdzie jest Tajwan
  • Odpowiedz
A sprawdz gdzie jest Tajwan na mapie.


@Szubrawski: Wiem gdzie jest. Dosyc daleko od USA. Nie wyciagaj tego z kontekstu. To bylo w kontekscie 100 lotniskowcow amerykanskich.

I nie wklejaj gowno linkow i rownie gowno twettow, bo trudno w ogole z tym dyskutowac...

Chodzi ci o link do population pyramid? Jesli to jest dla Ciebie gownolink to XD, nie mamy o czym dyskutowac.
  • Odpowiedz
2. Nie ma żadnej zadyszki. Chiny wydają tylko 1,3% PKB na wojsko, a według rzetelnych pogłosek, nowe okręty wchodzą do służby zgodnie z planem, a nowa pięciolatka w zbrojeniach będzie, większa niż poprzednia.


@Transhumanista: Źle mi się zdanie napisało.

Według rzetelnych pogłosek nowa pięciolatka w zbrojeniach będzie, większa niż poprzednia, a nowe okręty wchodzą do służby zgodnie z planem i średnim czasem oczekiwania podobnym jak w poprzednich latach.
  • Odpowiedz
To bylo w kontekscie 100 lotniskowcow amerykanskich.


@baidu: No to teraz grzecznie wygoogluj sobie raport CNAS pod tytulem "The Growing Threat to U.S. Aircraft Carriers" i przeczytaj, troche wiecej czytania niz na twitterze srajacego na ulicy hindusa ale mysle ze sobie poradzisz.

Jesli to jest dla Ciebie gownolink to XD, nie mamy o czym dyskutowac.

Gdybym tak powiedzial o twittcie na ktory sie powolujesz, to w ogole nie mielibysmy o
  • Odpowiedz
Gdybym tak powiedzial o twittcie na ktory sie powolujesz, to w ogole nie mielibysmy o czym dyskutowac...


@Szubrawski: Z pewnoscia by tak bylo.
Oprocz twitta jest kilka innych zrodel podajacych te informacje.

Jednak jesli piszesz ze gownolinkiem jest strona ktora podaje obecna populacje, przedzialy wiekowe i na tej podastawie robi na pawde rzetelne estymacje, ktore z reszta ciagle sie sprawdzaja to nie mamy na prawde pola do dyskusji.
  • Odpowiedz
Czyli plan budowy lotniskowca atomowego o ktorym mowil Xi to byl fake news rozsiewany przez puchatka, tak?


Xi o niczym nie mówił, Xi mówi i mówił o "world class military force by 2050" i tyle. To, że Chiny chcą zbudować docelowo lotniskowiec o napędzie nuklearnym wnioskujemy właśnie z takich przesiąkających do sieci z newsów jak zalinkowałeś. Gdzie stocznia chce usprawnić proces produkcji danych okrętów i innych newsów gdzie widzimy jakieś przetargi, bądź
  • Odpowiedz
@baidu: Slyszales kiedys w ogole o polityce jednego dziecka? Te estymacje sa absurdalne i jesli wydaje ci sie ze ktos moze przewidziec takie wahania populacji na kolejne 80 lat, to nie mam ku**a wiecej pytan, pomijam juz sam fakt ze to jakis randomowy twor, pod ktorym nikt powazny sie nie podpisal. Miej litosc... ()
  • Odpowiedz
To, że Chiny chcą zbudować docelowo lotniskowiec o napędzie nuklearnym wnioskujemy właśnie z takich przesiąkających do sieci z newsów jak zalinkowałeś


@Transhumanista: Artykul podaje dokladnie to:
“We must...speed up key breakthroughs such as the realization of nuclear-powered aircraft carriers, new-style nuclear submarines, quiet submarines, and unmanned intelligent underwater defense systems,” the original document said, according to the Global Times.

Czyli ze zgodnie z tymi informacjami jest wprost zapisane ze planowany
  • Odpowiedz