Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: Nie wiem kto przejął władzę w islamie? Przypomnij mi. Islam to taka religia, znana na całym świecie, nie ma jednego władcy islamu.
A to co się dzieje w Afganistanie niewiele ma z nią wspólnego
  • Odpowiedz
@Paula_pi: cały wpis dotyczy sytuacji w Afganistanie, w którym islam, to religia dominująca (poprzez podboje i narzucanie religijne obywateli zniszczyli nawet niczemu winny buddyzm w Afganistanie). Ale do rzeczy: Talibowie ponownie, tak jak w 1996 roku przejeli władzę w Afganistanie. Talibowie to skrajni sunnici, dosłownie rodem z średniowiecza. Znani są głównie z tego, że ustanawiają prawo w interpretacjach szariatu.

Twierdzisz, że talibowie i prawo szariatu nie mają nic wspólnego z
  • Odpowiedz
powiedział bym że tak, ale wiele z nich odeszło od Islamu i powrót do prawdy może być dla nich trudny ze względu na pewne konieczne represje dla niewierzących


@obszarnik: dobry troll, 2/10, bo odpisałem xD
  • Odpowiedz
@obszarnik: no to trochę słabo, że tak mało znasz swoją wiarę. Wiesz np. że nawet dziś istnieją na świecie państwa muzułmańskie, w których niewolnictwo nadal jest kontynuowane?

Wiesz jakie prawa mają kobiety pod prawem Szariatu w Afganistanie?
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Ja znam innym islam, pełen szacunku do kobiet, każdego człowieka i życia. Dlatego nie wrzucałabym talibów do jednego worka z każdym kto wyznaje Islam.
Jeśli chodzi o niewolników to nie jest to takie niewolnictwo jakie znasz z filmów, gdy czarny pracował na plantacji białego i był warty mniej niż rzecz. Islam jasno definiuje jak się powinno o dbać o służbę. I tu znowu powinno się to odbywać z zachowaniem
  • Odpowiedz
Dlatego nie wrzucałabym talibów do jednego worka z każdym kto wyznaje Islam.


@Paula_pi: to, że ty odebrałeś ten wpis jako atak na islam, to już twoja logika xD Nic takiego nie znajdziesz w tym wpisie, ale znajdziesz tag #islam który jest poprawnie użyty w tym wpisie.

a ty sprowadzasz wszystko do zasady. No skoro jest muzułmaninem to popiera odbieranie praw kobietom, No skoro jest muzułmaninem to równie dobrze
  • Odpowiedz