Wpis z mikrobloga

#xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami z gliny polimerowej i epoksydu milliput( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Pewnie mysleliscie juz tag trafił szlak. Otoz nic bardziej mylnego. Tagu nie trafil ale mnie trafia. Jakis czas temu postanowiłem ze zrobie ptaka drapieznego a najłatwiej poniekąd zrobić cos co juz nie istnieje poniewaz mam duzo swobode w improwizacji. Wiadomo kosci to kosci, mięśnie to mięśnie i zgdzac się musza. Ale siersc, luski i upierzenie to juz sprawa maksymalnie otwarta;) Niestety nie ma zbyt wielu ciekawych ptakow wiec wybralem orla haasta.
Problem z tym orlem jest taki ze nie potrafie wykonac skrzydel w sposób zadowalający mnie:/
Zaczelo się od gliny monster clay i czegos na próbę zeby sprawdzic mozliwosci tego medium. Nie wyszlo raz. Nie wyszlo deugi raz. Trzeci raz rowniez lipa. Zmienilem technike to samo. Takze wkrecilem sie w temat mocno i mimowolnie:\ serio nie daje mi to spac. Nie potrafie wrocic do swoich regularnych prac bo prześladuje mnie mysl o tym ze nie potrafie wykonać glupiego skrzydła:/
Takze kontynuuje...
Na zdjeciu kilka przykładów, mniej więcej połowa moich podejsc, poniewaz monster clay to tłuszcz i wosk, w zwiazku z czym prac nie utrwalalem:/

Pamietam - raptor i spinozaur sa do zrobienia. Pamietan tez o dwoch figurkach ktore obiecalem. Ze tak powiem nie trzeba mi co roku przypominac :|

#handmade
#rekodzielo
#sztuka
#glina
#diy
#figurki
#rzezba
PWRXerXes - #xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami...

źródło: comment_1630424214VkQVXPsohbaCSKQ7qVenTx.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Ale przecież dobrze to wygląda!
Mam wrażenie, że postawiłeś sobie poprzeczkę trochę zbyt wysoko, nie biorąc pod uwagę ograniczeń tego medium. Zwłaszcza, że odtwarzasz pierzastego w znacznie pomniejszonej skali.
  • Odpowiedz
@hagall: dzieki:) Zawsze tak jest, ze jak juz jestem w polowie pracy to sie nagle okazuje ze polowe rzeczy bym zmienil:/ serio, polowe. Dlatego probuje chociaz tego ptaka wystartowac tak jak nalezy xp.
Swoja droga "opracowalem" dwie techniki ktore moge sie okazac przydatne:)

Najpierw robilem pojedyncze piora i je skladalem w skrzydla. Niestety okazalo sie szybko ze powstajace tym sposobem skrzydla sie zapadaja i pióra nie sa juz płaskie a "polamane/pofalowane".
  • Odpowiedz