Wpis z mikrobloga

Elo Mireczki,
Jeździ ktoś z was citroen C4 I? Chce kupić żonie coś na dojazdy do pracy i akurat pojawil się taki. Silnik 1.4 benzyna 2005 rok. Coś możecie powiedzieć o tych silnikach? Czy awaryjne, czy często występuja problemy np z pobieraniem oleju itp. Sam się nie znam na motoryzacji, ale jakieś wskazówki będą mile widziane. Na co zwracac uwagę przy zakupie?
#motoryzacja
  • 4
Z tego co tyle lat robię przy częściach to nie często się zdarzają problemy z nimi (silnik) jedyne to czasem jakieś uszczelnienia, gdzieś się coś poci, jakaś uszczelka.. no i trochę dużo palą na to co oferują, raczej sprawdzały się w C3. Wydaje mi się spoko samochód bo pewnie niedrogi a dosyć dobrze wyposażony jak to francuska myśl techniczna. Ja osobiście miałem dwa PG i jedno Renault i z PG byłem mega
@mrmike o i o taką opinie mi chodziło. Znajomy sprowadza auta o i trafil się taki. Niby 90 k przebiegu tylko, ale jakoś to muszę zweryfikować. Juz mam auto które lubi olej i chcialbym teraz tego uniknąć. O jakim konkretnie spalaniu mówisz? Celowałem bardziej w Clio no ale na razie nie ma żadnego fajnego. Auto robiło by 16km dziennie po mieście gdzie duży kawałek to już dwupasmowka, wylotówka z miasta. Ale w
@Clarence89: jak taki faktycznie przebieg to bajeczka, wymienić rozrząd, filtry, olej w silniku i skrzyni dla świętego spokoju. Przy zakupie oglądać to co zawsze czy hamulce, sprzęgło jak wysoko łapie, czy ma wycieki jakieś na silniku, czy dużo bieżnika na oponie bo zawsze to powód do jakiegoś targowania ceny, może to głupota ale sprawdź czy działa klimatyzacja i ogrzewanie bo raz kupiłem samochód, nie sprawdziłem, był problem z ogrzewaniem bo kupowałem