Wpis z mikrobloga

@Rafalski45: a jakieś przykłady "byle czego"?

@darek-jg: zdajesz sobie sprawę, że człowiek czasami chce cokolwiek móc wywiercić choćby i w karton gipsie i potrzebuje porady?
Nie szukam sprzętu do profesjonalnej roboty, tylko zwykłej wkrętarki za około 400zł.
  • Odpowiedz
a do lidlowskiej baterie z ładowarką łatwo dokupić chyba bo bardzo często widziałem w koszach trochę ponad stówkę


@darek-jg: no właśnie nie widziałem jeszcze tych baterii nigdzie. Chwilę temu pojawiły się na stronie lidla, ale ładowarki zniknęły praktycznie od razu. Nie mam zamiaru za każdym razem polować na ich sprzęty i wolę kupić coś z normalnej firmy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: sporo sprzedawcow na allegro oferuje ich sprzet trochę drozej i znajdują klientow talich jak ty co nie chca polować na okazje
  • Odpowiedz
@darek-jg: i ja się nie zgadzam z tą praktyką scalpowania. To właśnie przez nich jest problem z dostępnością bo wszystko wykupują żeby potem sprzedać na allegro.
  • Odpowiedz
@Gumaa: proponuje Ci:
Ryobi - dość dobry stosunek cena/jakość. Ostatnio na promocji była wkrętarka plus zakrętarka udarowa plus ładowarka i baterie. Wady to słaby dostęp części zamiennych i stosunkowo drogie, tylko wysyłkowo.

Makita - bardzo dobry dostęp do części zamiennych które są tanie. Ceny sprzętu dużo droższe niż te same z Ryobi.

Reszty firm bym pod uwagę nie brał gdyż te dwie mają największy katalog produktów akumulatorowych. Czyli kupujesz Makitę i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa:
Dedra, graphite, einhell, skill, erbauer, worx, ryobi.
Ogólnie nie ma wielkiej roznicy jeśli porównasz sprzęty z podobniej półki cenowej.
Dodam od siebie że w przypadku wkretarki spokojnie starczy silnik szczotkowy, aku 2x2ah i 50Nm. Udar tak jak wyżej pisali, raczej nie licz ze cokolwiek więcej wywiercisz niz wkrętarka bez udaru, może trochę szybciej.
  • Odpowiedz
za mało na dobrą, za dużo na byle co


@Rafalski45: @Gumaa: Dokładnie to co pisze kolega. Za 5 stów masz makitę z sdsem no ale to stówa więcej + wiertła ale wierteł potrzebujesz trzy - 6, 8, 10 i tyle. Ale uwierz mi że warto wyciągnąć ze skarpety.
A ta makita co pokazujesz to udar mechaniczny i wiertarka sieciowa a nie akumulatorowa która z resztą bym Ci odradzał.
  • Odpowiedz
@01101010_01100001: no tak, bo albo porządna wkrętarka z dobrym udarem jak ma służyć do wiercenia w betonie jak ten erbrauer, albo jakiś zwykły markeciak do tych 4 stów jako wkrętarka i nie ważne czy ma udar który jest tylko chwytem marketingowym.
  • Odpowiedz