Wpis z mikrobloga

Czy wypłacenie pieniędzy z PPK celowo jest tak obwarowane, żeby do tego zniechęcić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałem wypłacić, myślę sobie - zaloguję się na konto. Pierwsza przeszkoda - do konta nie zalogujesz się bez PINu. Trzeba złożyć wniosek, żeby PIN... wysłali pocztą. Serio? Pomijając fakt, jak łatwo to przechwycić - mamy XXI wiek. :D Ok, odczekaliśmy tydzień, mamy PIN, logujemy się. Przeszkoda druga - komunikat "brak zdefiniowanego konta do przelewu". Żeby je zdefiniować, trzeba osobiście iść do oddziału.

Rozumiem, że to ma zniechęcić do wcześniejszego wypłacania, ale i tak pójdę. I od tej pory będę wypłacał co miesiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #podatki #urzedasstory #ppk #bekazpisu
  • 9
  • Odpowiedz
@jednosladowy: No jest, to samo na którym ja wypłaciłem bez problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widocznie jest jakaś większa różnica w umowach, chociaż to ciekawe.
Albo może po prostu Twój pracodawca nie podał numerów telefonów do PKO.
Co do wpływu to wiem, że praktycznie żadnego nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jednosladowy: Zawołam jeszcze raz, bo się zalogowałem i widzę, że sporo zmienili ostatnio - wyskakuje konieczność podania danych z dowodu i faktycznie teraz wypłacić nie mogę bez wizyty w oddziale. Jakieś 3 miesiące temu nic takiego nie miałem i działało normalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jednosladowy: Pierwsze logowanie w Pekao było problemem bo jeszcze nie wdrożyli w pełni przekazywania danych od pracodawcy i problemy. Ale ogólnie od tamtej pory loguje się hasłem, zlecam, kod z SMS, wypłacone za kilka dni.
  • Odpowiedz
Wciąz nie kumam fenonemu wypłata z ppk. Ledwo oszczedzili, a juz wypłacają? I na tym polega problem Polaków w temacie oszczędzania. Wciąz nie rozumiemy efektywności długoterminowego oszczędzania :(
  • Odpowiedz
Wciąz nie kumam fenonemu wypłata z ppk.


@dzemorek20: Brak zaufania do państwa, to po pierwsze.
Bieda, to po drugie - serio jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś mający małe zarobki,za to niewielki kredyt (powiedzmy, rata 150 zeta) będzie wypłacał żeby choć częsciowo ogarnąć temat raty.
Głupota, to po trzecie - serio, masa osób nie umie w procenty, i albo w ogóle likwiduje PPK (i traci wpłatę od pracodawcy), albo wypłaca
  • Odpowiedz