Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki mam problem z elektryka w mieszkaniu. Małe napięcie w każdym gniazdku ,ledwo ładowarka dziala od telefonu, oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach mruga gdy jest włączone. Wszystkie kable w każdym gniazdku sprawdziłem, tak samo zrobiłem z włącznikami od oświetlenia. Kable dokręcone i nie załamane. W rozdzielni to samo ,wszystkie kable dokręcone, są na swoich miejscach , siedzą sztywno. Co może być przyczyną problemów? Dodam że ta mała roznicowka (pierwsza od prawej) ma uszkodzony przycisk (Test). Może jest problem na korytarzu i tam kable są poluzowane? Dodam ze nie moge tego zrewryfikować ponieważ wszędzie są plomby.
Na chwilę obecną czekam na elektryka, wszystko jest jeszcze nagwarancji. Podobno ma być dzis
A lodówka pełna żarcia...
źródło: comment_1630327456dqwBxOSnXyG0wlO9YwGGNo.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzieju41 @Wiskoler_double Okazało się że firma (POLENERGIA) która dostarcza do mieszkania energię elektryczna przyjechała i wymieniła licznik na korytarzu przed moeszkaniem. Ale nic nie mówiąc co było przyczyną ;-) Przyczyną były upalone kable przy samym licznik które nie były poprawnie dokręcone. Bilans jest taki : spalony okap (kupiony w styczniu), spalony piekarnik (kupiony w Lutym), spalona suszarka bębnowa do prania, spalony ruter od UPC, spalona konsola xbox360 (pewnie tylko zasilacz). Mieszkanie ubezpieczone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MorkGryningBM: No to będziesz miał przeboje. Upaliły im się kabelki przy liczniku bo paraelektryk nie potrafił poprawnie dokręcić dwóch śrub. Też już spotykałem takie awarię ake było to zasilanie jednofazowe, więc wcale nie było zasilania w lokalu. U ciebie stworzyło się tzw "sztuczne zero", ale ponieważ obciążenie nie było równomierne to i napięcia na poszczególnych fazach były różne. Czasem większe a czasem mniejsze od nominału. Ja po jednej z takich awarii