Wpis z mikrobloga

@pyroxar: jesteś trolem czy po prostu jesteś niewychowany i nie potrafisz rozmawiać? Pytałeś gdzie ta magia, po wskazaniu absurdalności magicznych wierzeń w KK (choć nie tylko bo każda religia takie ma) nagle zaczynasz o tym ze jeszcze długo nie będziemy latać na inne planety. Ja wiem że to jest nie do obrony ale miej chociaż odwagę cywilna to przyznać.
  • Odpowiedz
zdefiniuj magię, bo rytuały pomagające utrwalić wiarę i ja przekazać odróżniam od wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości.


@pyroxar: Tymczasem jedno z pierwszych zdań w biblii:

Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość.


Plus jeszcze co do "wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości" - opisałeś właśnie jak docelowo działają błogosławieństwa, klątwy i modlitwy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pyroxar:

Powiem więcej, gdy zakładano że świat ma tylko materialną nautrę, a zatem prawdę o nim można poznac poprzez doświadczenie (empiryzm Locka) to mógłbyś wyciągnąc prawidłowe wnioski z doświadczenia, ale nie możesz, tka to nie działa, robiąc to pomylisz się, bo jak pisał KAnt w krytyce czystego rozumu: metafizyka jest poza wszelkim doświadczeniem.


Tylko że ta empiryczna część, zwana fizyką, jest udowodniona a do tego sprawdza się w praktyce (samoloty
  • Odpowiedz
@Jabby: Gdyby wprowadzili podatek koscielny w Polsce, to deklarujący się katole musieli by płacić jakieś 200zł miesiecznie, by utrzymać kościół na dotychczasowym poziomie. Albo i więcej jeśli katoli okaże się mniej niż 50 % ;)
  • Odpowiedz