Wpis z mikrobloga

Kupiłem swoje pierwsze Martensy, dokładniej model 1461 black smooth, jednak mam problem z tym jaką decyzję i jaki rozmiar sobie zostawić. Na codzień noszę zazwyczaj rozmiar 45, więc zakupiłem ten model Martensów w rozmiarze 45 jak i 44 przez internet, ponieważ nie mam możliwości zakupu ich w sklepie. Jeśli chodzi o rozmiar 44 to bez problemu wsadzę nogę, jednak mam trochę ciasno przy dużym palcu, dotykam czubka, jak i czuję materiał nad palcami, jest sztywno i średnio mogę poruszać palcami, jak i czuję lekkie tarcie z tyłu nad piętą. Jeśli chodzi o rozmiar 45 to nie czuję nic, żadnego uwierania, żadnej sztywności, jednak moja pięta może nie lata, ale zdecydowanie noga nie jest sztywno w bucie i pięta się porusza. Możecie trochę doradzić jak to jest ze skórzanymi butami? Czy takie buty można rozchodzić, dostosują się do stopy, czy raczej lipa? Obawiam się, że wybierając rozmiar 45 po rozchodzeniu ich trochę, okaże się że staną się za duże i jednak powinienem był zostać przy mniejszym rozmiarze. Zostawić rozmiar większy, czy może pocierpieć z tym mniejszym nosząc grube skarpety i rozchodzić je, jeśli jest to w ogóle możliwe. Wielkie dzięki za pomoc

#martensy #obuwie #obuwiemeskie #buty
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiodowyBaron: ja właśnie mam ten sam problem z martensami. Jedne na styk, drugie lekko większe I chyba pójdę za poradą pani że sklepu - one na długość się nie rozejdą. Te na styk mimo że zgrabniej wyglądają na pewno będą sprawiać problem przy zejściach z góry