Wpis z mikrobloga

Mirko pomogo?
TL;DR - czy ktoś z #bialystok ma może pożyczyć do testów zestaw DDR4 (najlepiej 2x8, coby dało się grać normalnie podczas testów :p )?
Znajomi którzy mieli serwis już nie działają w branży i nie mam łatwego dostępu do części, a właśnie potrzebuję.
Komp zachowuje się himerycznie. Co jakiś czas, jest albo randomowy bluescreen, albo nie wychodzi z uśpienia (najczęściej), a po resecie nie chce się zabootować, bo albo nic nie robi, albo pętla naprawcza mu się odpala, albo piszczy, że brak grafy.
To, że są różne objawy w jakimś stopniu chyba zależy od tego jak skonfiguruję pamięci w biosie i jak je obsadzę na płycie.
Generalnie komp zaczyna działać, gdy fizycznie otworzę dowolny z obsadzonych slotów i zapnę go ponownie.
Wtedy na jakiś czas jest spokój i ten"jakiś czas" też w sumie zależy od ustawień w biosie. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
Wszystko jest na defaulcie, żadnego OC nie było. Typowanie, że SSD, też nie za bardzo, bo na drugim, nowym M.2 zachowuje się identycznie.
No więc obstawiam, że coś z kościami, chociaż memtest86 przechodzą śpiewająco. Nie pozostało mi jednak chyba nic innego niż testy poszczególnych elementów.
#komputery #pcmasterrace
  • 5
@kry-kry: miałem podobne objawy na płycie tomahawk b450. Komputer zamyślał się przy starcie. Często na więcej niż 60s. Kupiłem drugie 16GB. Innego producenta. To samo. Na płycie sygnał o jakimś problemie z VGA. Tak, wyjęcie i ponowne wpięcie grzebienia z pamięcią, likwidowało problem na jakiś czas. Wszytko mineło całkiem niedawno, po ostatniej większej aktualizacji Windows.