Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie śledziłem zbytnio polskiej piłki przez ostatne dwa lata, wyjaśni mi ktoś jak to się stało że takie małe dotychczasz kluby jak Raków i Warta zostały topowymi drużynami elstraklasy?

Gdy z 9 lat temu Polonia Warszawa miała swego czasu chyba najmocniejszy skład jaki widziałem w ekstraklasie, to szybko zostali rozkupieni głównie przez Legię i Lecha

#ekstraklasa #mecz
  • 10
@Towarzysz_Pawulon: To bardzo proste, polskie kluby w przeciwieństwie do tych z zagranicy, nie są tej klasy markami światowymi, nie mają topowych sponsorów, kibiców głównie ze swojej miejscowości. Nie mają też jakiejś super infrastruktury (solidnej szkółki, czy bazy treningowej) która mogłaby gwarantować stałą produkcje topowych graczy, albo gwarancje że nawet za mniejsze pieniądze będą sprowadzać solidniejszych grajków niż słabsze kluby. I tak naprawdę przez to wszystko, wynik w ekstraklasie to czysta loteria,
@Towarzysz_Pawulon: jesteśmy słabą ligą, bez kilku klubów z jakąś wizją, które są w stanie kilka sezonów z rzędu okupować top5. W zasadzie wiadomo tylko że Legia będzie w top3, reszta to często wynik nieprzewidywalnych, niezrozumiałych zdarzeń. Dlatego nie dziwi, że Raków z drugiej ligi jest wstanie w ciągu 5 lat trafić do czołówki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WHlTE: mieszkam w Poznaniu i raz w życiu widziałem kibica Warty na żywo, skąd oni wzięli tyle pieniędzy żeby w ogóle awansować i nieźle sobie w tej eklapie radzić, o wiele bogatsze kluby jak Widzew, Motor, GKSy Katowice i Tychy tyle lat tułają się po niższych ligach
@first: Red Bull jest znany z budowania/inwestowania drużyn nastawionych na rozwój i mądre zarządzanie. Raków pod to pasuje idealnie. Brakuje mi tylko jakiegoś większego sponsora w Lechu, bo patrząc na to jakich piłkarzy oni produkują to mógłby być solidny zespół.
@drim: a, myślałem, że jest coś na rzeczy, a Ty tylko wizje snujesz. Ale chyba najłatwiej u nas takie coś stworzyć w jakiejś Niecieczy, gdzie kibolstwo nie przeszkadza i nie ma konieczności lizania dupy samorządowcom itp...