Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
Ceny kart znowu w górę co przełożyło się na nowy rekord trudności kopania ETH. A będzie jeszcze drożej z trzech powodów:
1. Nvidia zakomunikowała, że problemy z dostępnością kart będą przynajmniej do połowy 2022 roku.
2. TSMC podnosi ceny o 20% (oni sprzedają układy scalone do komputerów, smartfonów, RTV itp.)
3. Zabezpieczenia dla kart LHR zostały częściowo ominięte przez co coraz więcej górników patrzy na nie jak Janusz Alfa na Areczka, gdy ten robi darmowe nadgodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tydzień temu średnio było 2% taniej.

Karty posortowane są rosnąco względem aktualnej ceny zakupu na Allegro (Kup teraz)

#gpuacl #kryptowaluty #ethereum #ethereumclassic #eth #etc #rvn #kartygraficzne #kopaniekryptowalut #mining #komputery #nvidia #amd
Pobierz
źródło: comment_1630148238xAeHSHnbB4PeAANADgGuC2.jpg
  • 11
brak 6600xt , najlepszej kraty obecnie


@theoforos1: jeżeli wierzyć statystykom steama to samych RTX3090 sprzedano więcej niż całego nowego lineupu AMD. AMD ma praktycznie zerową podaż kart a na każdą rx6xxx przypada co najmniej jedna RTX3090 nie wspominając już o 3060/70/80 bo te lecą bez jakiekolwiek odpowiedzi ilościowej.

https://www.pcgamer.com/steam-suggests-there-are-more-rtx-3090-cards-online-than-the-entire-rx-6000-series-put-together/
Pobierz
źródło: comment_1630151091VbaBuFr1GSQ37L7DbUYf4K.jpg
Zabezpieczenia dla kart LHR zostały


@cranberry250: To nie ma znaczenia, nawet przy "odblokowaniu" 80% 3060 bardziej oplaca sie kopac cos innego niz eth, a oni "oszukuja" karte na ile? 68%?

Ja bym dodal punkt 4. Oficjalnie na streame devow powiedzieli o przesunieciu bomby i "oficjalnie" eth 2.0 jest nimozliwe przed styczniem 2022. To jest 4-5 miesiecy praktycznie pewnego kopania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shewie: może i kopią po 50mhs ale niestabilnie, w dodatku trzeba mieć wersję LHR 1.0 a nowe sztuki mają 2.0 czyli taką jak w reszcie kart.
Dlatego 3060 dałem na RVN i wynik w tej kryptowalucie jest około 22mhs

Mam 2 sztuki 3060 i każda z nich pracuje stabilnie na 47.5-48. Powyżej zaczynają się problemy