Wpis z mikrobloga

@Krajczar https://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-benro-it15-traveller-kit-glowica-kulowaitorbaikolce.html moim zdaniem lepiej dołożyć. Ja w góry używam manfrotto befree starszy model 1.4 kg wagi, kompaktowy po złożeniu, 5kg udźwigu, przeszedłem z nim ostatnio prawie 100 km w Karpatach i dochodzę do wniosku, że muszę zejść z wagi że statywem. Ale wracając do meritum szukaj czegoś co ma możliwość dokupienia nóżek z kolcami i ma możliwość ustawienia nóżek w dowolnym zakresie bo to jest cholernie przydatne.
  • Odpowiedz
  • 0
@DurzyHarakter30: właśnie na razie jednodniowe, ale myślę że w przyszłości nie uniknę tych wielodniowych, szczególnie po innych górach za granicą. Rozumiem, że chodzi o wagę? Na tym też mi zależy, bo nikt nie lubi dużo dźwigać.
  • Odpowiedz
@Krajczar przerabiałem to i lepiej od razu kupić coś sensownego i nie oszczędzać. 1-1.5 to takie max jeśli chodzi o wagę, ja rozważam statyw carbonowy a to niestety kosztuje tysiąc złotych ale myślę, że warto.
  • Odpowiedz
@DurzyHarakter30 druga sprawa to obiektywy i szukać czegoś z udźwigiem 5kg bo tamron możesz zamienić na 10-20 do tego pewnie dojdzie jakieś tele do robienia szczytow gór a to swojej waży no i filtry polowkowe :) ale to by można było by opowiadac godzinami o tym
  • Odpowiedz